У Мінекономіки підрахували втрати від карантину "вихідного дня"

Середа, 9 грудня 2020, 13:05
 

У Мінекономіки заявили, що впровадження карантину "вихідного дня" у листопаді не матиме суттєвого впливу на економічні підсумки 2020 року - за оцінками відомства, втрати становлять 0,04 - 0,06 в.п. у розрахунку за рік.

Про це йдеться в Огляді департаменту стратегічного планування та макроекономічного прогнозування Мінекономіки.

"Ураховуючи структурні особливості коронакризи, основний удар прийшовся на малі і середні підприємства (МСП), не зачепивши при цьому фінансової системи (як у кризи попередніх років), що дозволило уникнути фінансової дестабілізації та продовжувати безперебійну діяльність банківської сфери", - йдеться в огляді.

"Враховуючи, що частка МСП, діяльність яких підпадала під дію заборони та жорстких обмежень у загальному обсязі доданої вартості за витратами виробництва, є незначною і становить лише 6,2% (у 2019 році), а також пристосованість окремих видів економічної діяльності до нових умов ведення бізнесу (онлайн продажі, робота на доставку, zoom конференції та переговори тощо) за підсумком року падіння ВВП очікується в межах прогнозованих тенденцій - 4,8%-5,0% (р/р)", - додали в Мінекономіки.

Зазначається, що окремим негативним чинником впливу до кінця року є низхідна динаміка у сільському господарстві, зокрема рослинництві, "в умовах надзвичайно нижчого за минулорічний рекордний обсяг врожаю зернових культур", а також овочів, фруктів та олійних культур.

Читайте також: Вбивство вихідного дня. Як економіка та бізнес відреагують на новий карантин

Нагадаємо:

Із 14 до 30 листопада в Україні діяв "локдаун" вихідного дня, але уряд вирішив не продовжувати його.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!