Середня пенсія в Україні зросла на 400 гривень за рік

Середа, 30 грудня 2020, 14:40
 

В Україні розмір середньої пенсії зріс на 400 гривень впродовж року та становить 3,4 тисячі гривень.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики.

"В результаті комплексної програми підвищення пенсій середня склала більш ніж 3 410 гривень", - йдеться в повідомленні.

За словами міністра соціальної політики Марини Лазебної, програма спрямована передусім на підвищення найменших пенсій.

"В неї, в тому числі, ввійшли за дорученням президента виплата одноразової допомоги в 1000 гривень, доплати пенсіонерам, старшим за 80 років, - розповіла Лазебна.

Вона зауважила, що доплати та підвищення отримали понад 10 мільйонів людей. Середня пенсія становила понад 3 400 гривень та зросла майже на 400 гривень за рік.

"На початок року у нас 4 мільйона пенсіонерів отримували пенсії менше 2000 гривень, а зараз таких людей 1,8 мільйона. Тобто для 2,2 мільйона людей ми вивели пенсії понад цю ганебну межу", - зазначила міністр соцполітики.

Вона також розповіла, що Мінсоцполітики розробило законопроєкти та подало пропозиції до зареєстрованих законопроєктів, які дадуть змогу забезпечити ефективну роботу всіх трьох рівнів пенсійної системи України, поновити справедливість з індексацією пенсій та вирішити проблеми з пенсійним забезпеченням осіб, які потребують окремої уваги, зокрема призначати достроково пенсії матерям (батькам) дітей, хворих на тяжке, рідкісне захворювання, яким не встановлено інвалідність, та подібні питання.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"