Аудит "Нафтогазу" показав порушення, через які бюджет недоотримав 75 мільярдів

Вівторок, 6 жовтня 2020, 11:22
 

Ревізори Держаудитслужби нарахували недоліків та фінансових порушень у роботі "Нафтогазу" на понад 225 млрд гривень, що призвело до прямих втрат компанії на суму понад 75 млрд грн.

Про це йдеться у статті ЕП.

"Згідно з процедурою опрацювання висновків, "Нафтогаз" мав час для вивчення документу та на подання зауважень до викладених в акті ревізії фактів, що у підсумку й зробив.

Частина з них була врахована, однак навіть з урахуванням цього, цифри, які невдовзі будуть офіційно оприлюднені, буде важко пояснити суспільству", - йдеться у матеріалі.

Реклама:

В "Нафтогазі" ЕП підтвердили, що отримали від Держаудитслужби акт ревізії та надали свої заперечення.

"У відповідь компанія надала свої заперечення до акту ДАСУ, отримала висновок служби на заперечення та очікує на вимогу служби, яка міститиме остаточні результати ревізії", - зазначили в прес-службі НАКу.

При цьому, багатосторінковий документ, який потрапив в розпорядження ЕП, містить дані про порушення різного характеру.

"Тут і продаж газу за заниженими цінам, і безпідставна виплата премій членам правління "Нафтогазу", і заниження послуг за транспортування газу, і провал програми збільшення видобутку блакитного палива, і порушення у закупівлях, і приховане кредитування, і ще багато іншого.

Але всю суть документа можна звести до чотирьох пунктів. Всі вони стосуються заниження розміру сплачених до державного бюджету дивідендів", - підкреслюється у статті.

Перший – нарахування резерву сумнівних боргів при не затвердженому фінансовому плані (за 2018 рік та 9 місяців 2019 року – ЕП.) на 38,4 млрд гривень. Через це, на думку аудиторів, розмір сплачених дивідендів був занижений на 35,3 млрд гривень.

Другий – виявлення Офісом великих платників податків Державної податкової служби порушень в "Укртрансгазі" на 37,3 млрд гривень. Як результат – "Нафтогаз" не доплатив 35,1 млрд гривень дивідендів.

Третій – заниження доходів через не відображення у їх складі штрафів, пені та неустойки за рішенням судів. За цим пунктом аудитори нарахували втрати державного бюджету на суму 2,9 млрд гривень.

Четвертий – не підписання актів реалізації газу у 2016-2018 роках. Наслідками цього порушення стало заниження суми сплачених дивідендів за 2018 рік на 2,1 млрд гривень.

Таким чином, за оцінками аудиторів, сума втрат державного бюджету через встановлені ними фінансові порушення перевищує 75 млрд гривень.

Читайте детальніше у матеріалі: "Мінус" 75 мільярдів: що показав аудит "Нафтогазу" і хто понесе покарання

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: