"Економічна правда" запрошує на конференцію "Відбудова України: чому не слід відкладати до перемоги"

Дебіторська заборгованість Міноборони сягає 9 мільярдів

Вівторок, 27 жовтня 2020, 10:55
 

Станом на 31 серпня 2020 року дебіторська заборгованість Міністерства оборони України становила 9,3 млрд грн, з якої прострочена - 2,4 млрд грн.

Про це йдеться у листі Міністерства оборони до Кабінету Міністрів України, який оприлюднила експертна організація StateWatch.

У листі також йдеться про те, що станом на 31 серпня 2020 року із загальної суми простроченої дебіторської заборгованості роботи фактично виконані на загальну суму 417,2 млн грн, триває узгодження договірної ціни та здійснюється документальне їх оформлення.

 
Скріншот з листа Міноборони

У Міноборони зазначають, що в усіх випадках недотримання постачальниками продукції та виконавцями робіт узятих зобов'язань, Міністерством оборони ведеться претензійно-позовна робота та вживаються заходи щодо застосування штрафних санкцій, передбачених умовами договорів і державних контрактів.

Реклама:

Крім того, протягом серпня 2020 року Міністерством оборони було отримано на умовах авансування предмети закупівлі та погашено дебіторську заборгованість на загальну суму 414,1 млн грн, у тому числі:

  • 198,5 млн грн – продукцію (роботи, послуги) отримано в терміни, визначені умовами договорів і державних контрактів;
  • 215,6 млн грн – постачання продукції (виконання робіт, надання послуг) проведено раніше строків, на які надавався аванс.

Також протягом серпня підприємствами-боржниками було поставлено продукцію (виконано роботи, надано послуги) в рахунок погашення простроченої заборгованості минулих періодів на суму 40,5 млн грн.

На офіційному сайті Міноборони серед компаній, які невчасно постачають військовому відомству товари та послуги, значиться 97 підприємств.  

Раніше StateWatch повідомила, що Міноборони звинувачує "АвтоКрАЗ" у систематичному невиконанні оборонного замовлення і шукає заміну на світовому ринку. 

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: