Аваков попросив ще 1,9 мільярди із COVID-фонду на доплати поліцейським

П'ятниця, 2 жовтня 2020, 13:00
 

На початку вересня голова МВС Арсен Аваков звернувся з офіційним листом до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо надання додаткових 1,979 мільярдів гривень на доплати поліцейським з Фонду боротьби з COVID-19 під час карантину. 

Про це повідомляє експертна організація StateWatch з посиланням на лист МВС.

У зверненні МВС зазначається, що постановою КМУ № 485 від 10 червня 2020 року на доплати поліції було виділено 2,249 мільярда гривень. 

Станом на кінець серпня витрачено 99,4 % виділених коштів, а саме 2,237 млрд грн. 

У листі МВС надані розрахунки, відповідно до яких на доплати 50% окладу поліцейським для забезпечення правопорядку і безпеки громадян з 1 серпня до 31 листопада 2020 року необхідно ще 1,979 мільярдів гривень. 

Зокрема ці кошти можуть отримати 54 352 поліцейських, оклад яких у середньому складає 15,34 тис грн на особу, а доплати відповідно становитимуть 7,67 тис грн. 

"Ключова проблема Фонду боротьби з COVID полягає у відсутності офіційних пріоритетів витрат з цього Фонду. З однієї сторони МОЗ не забезпечило населення масовим тестування під час пандемії, а з іншої МВС уже вдруге претендує на доплати поліцейським", - прокоментував специфіку витрат на боротьбу з коронавірусом голова StateWatch Гліб Канєвський. 

Нагадаємо, у кінці травня МВС офіційним листом звернулось до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо надання близько 2,6 мільярдів на доплати поліцейським, нацгвардійцям та прикордонникам на час карантину, і пізніше отримало ці кошти. 

Доповнено. Заступник директора департаменту комунікації МВС Ярослав Тракало пояснив, що поліцейські постійно перебувають в групі ризику, оскільки мають щоденний контакт з людьми в силу виконання своїх прямих службових обов'язків.

"Наскільки мені відомо, зараз кількість правоохоронців, інфікованих на COVID-19, є на другому місці по країні після медиків. Лише за останню добу приріст заражених становить 199 осіб. З початку пандемії ця цифра перевалила за 6 тисяч (6 147). З них 16 - померли", - заявив він.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!