"Незграбне шахрайство": Саакашвілі заявив, що голова Держгеонадр саботує реформу відомства

Середа, 14 жовтня 2020, 11:07
 

Голова виконкому Нацради реформ Міхаїл Саакашвілі заявив, що керівник Державної служби геології та надр Роман Опімах саботує реформу відомства та підмінив відповідний законопроєкт.

Про це Саакашвілі повідомив у Facebook.

Саакашвілі пише, що на другому засіданні Нацради Офіс простих рішень представив комплексну реформу надрокористування, яка мала змініти правила гри, і знищити корупційну складову, проте чиновники Держгеонадр не погодились на деякі зміни.

"Наприклад служба геології та надр вважає, що:

  • Можливість виносити родовища на аукціон в один клік — не потрібна;
  • Не потрібно обмежувати термін призначення дати аукціону протягом 20 днів, щоб процедуру не затягували на роки;
  • Не потрібно не тільки скасовувати функції контролю (наприклад, оцінка шкоди навколишньому середовищу), але і треба ввести нові способи "кошмарити" бізнес без рішення суду!
  • Ніякої прозорості з правом користування землею, щоб зруйнувати наявні схеми;
  • Ну, і, звичайно ж, платити за "сплячі ліцензії", які фактично використовують для "бронювання" ділянок теж не потрібно", - пише Саакашвілі.

Проте, в результаті тривалих дискусій стейкхолдерів вдалося переконати,і згодом реформу підтримав президент, уряд та очільники комітетів Ради, пише Саакашвілі. 

Під час реєстрації документу у Раді виявилось, що законопроєкт про реформу відомства, який відображає позиції Держгеонадр вже існує під виглядом узгодженої реформи з президентом.

"Яке ж було наше здивування, коли виявилося, що цей законопроєкт вже зареєстрований..виявилося, що це далеко не затверджена президентом і урядом реформа, а слово в слово та позиція, яку лобіювала Служба геології", - пише Саакашвілі.

За його словами, голова Держгеонадр Опімах особисто пояснював важливість цього законопроєкту нардепам, використовуючи аналітичну записку Офісу і акцентуючи увагу на тому, що це і є реформа, представлена ​​на Нацраді

"Якесь відверто примітивне і незграбне шахрайство. Невже пан Опімах і справді думав, що це залишиться непоміченим? Чи головне відпрацювати отримані від покровителів кошти, а результат вже не грає ролі.

... Зараз ми разом з головою профільного комітету ВРУ, Олегом Бондаренко, який був максимально залучений в розробку концепції, будемо подавати альтернативний законопроєкт з реформою, за яку проголосувала Нацрада, але ситуація, по-моєму, кричуща", - резюмує голова виконкому Нацради реформ. 

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!