Незалежність НБУ є умовою надання 1,2 мільярда євро кредиту - Єврокомісія

Четвер, 2 липня 2020, 18:45
 

Незалежність Національного банку України є загальною умовою Євросоюзу для надання 1,2 мільярда євро макрофінансової допомоги Україні. 

Про це заявив речник Єврокомісії у відповідь на запит кореспондента DW.

"Переговори про конкретні політичні заходи в рамках програми макрофінансової допомоги для України тривають. У проєкті меморандуму про взаєморозуміння, який зараз погоджують, міститься загальна вимога відданості української влади незалежності центрального банку", - заявили у Єврокомісії.

У Брюсселі нагадали, що дотримання незалежності регулятора є вимогою всіх програм МВФ.

Євросоюз виділяє макрофінансову допомогу лише тим країнам, які мають чинну програму з Міжнародним валютним фондом, нагадує видання.

"Єврокомісія чекатиме на результати оцінки ситуації з боку МВФ", - додав речник.

У травні ЄС остаточно затвердив програму макрофінансової допомоги Україні в розмірі 1,2 мільярда євро на протидію економічним наслідкам пандемії коронавірусу. Тепер Єврокомісія веде переговори з Кабміном України щодо меморандуму про взаєморозуміння, після підписання якого Київ зможе отримати перший транш кредиту в розмірі 600 мільйонів євро. 

Від України меморандум підписують представник мініфіну та НБУ. Отримує макрофін від ЄС Нацбанк України. 

Європейський Союз раніше прокоментував оголошення про відставку глави Національного банку України Якова Смолія, заявивши про загрозу для підтримки реформ в Україні через можливий підрив незалежності Нацбанку. 

Європейська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"