З початку пандемії коронавірусу ліквідовувалися 40% закладів громадського харчування

Неділя, 3 травня 2020, 16:41
 

З початку пандемії коронавірусу, з 30 тисяч підприємств у сфері громадського харчування, 12 тисяч були ліквідовані як суб'єкти господарської діяльності.

Про це в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" заявив народний депутат Микита Потураєв.

"Згідно з даними по HoReCa (готелі, ресторани, кафе/кейтеринг - ЕП) до карантину у нас було 30 тисяч закладів громадського харчування в Україні: від маленького кафе/бару до великого ресторану.

12 тис з цих 30 - ліквідовані. Не в сенсі "закрилися на карантин", а в сенсі "ліквідовувалися як підприємства", - заявив Потураєв.

Він допускає, що це може бути пов'язано з проваленим першим голосуванням за "антикризовий бюджет", оскільки в тому пакеті, який був пов'язаний з бюджетом, було відповідне законодавче підґрунтя для запуску процедури форс-мажору.

"Так що люди могли закритися, бо вони не в змозі виконувати свої зобов'язання по оренді", - додав нардеп.

За словами Потураєва, частина з ліквідованих підприємств можуть повернутися до своєї діяльності після закінчення карантину: "Можливо, хтось із цих 12 тисяч ліквідованих підприємств повернеться, але ми не знаємо скількиі, і це проблема".

Нагадуємо:

У опублікованому законі про Держбюджет-2020 знову змінили текст щодо звільнення від сплати оренди для підприємців, які через карантин не можуть користуватися майном.

Читайте також: Новий "антикризовий" бюджет: як уряд рятуватиме країну від коронавірусу

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!