Суд поновив Кононенку оренду ділянки у ботанічному саду в Києві, де будується ТРЦ

Понеділок, 25 травня 2020, 10:05

Суд визнав укладеними між Київрадою і ТОВ "Янтра" договори про поновлення оренди земельних ділянок площею 0,33 га і 0,49 га по вул. Мічуріна, 56 у Печерському районі м. Києва. 

Про це свідчать рішення Господарського суду м. Києва від 15 травня і 30 січня, повідомляє видання "Наші гроші".

Договір оренди ділянки площею 0,33 га поновлено на три роки, а ділянки площею 0,49 га – на п’ять років. Договори визнано укладеними з моменту набрання чинності вказаними судовими рішеннями.

 

У 2010 році Київрада прийняла рішення про передачу ТОВ "Янтра" в оренду для будівництва офісно-торговельно-розважального комплексу з паркінгами дві ділянки по вул. Мічуріна, 56. Зокрема, 0,33 га на 3 роки, і 0,54 га – на 5 років. При укладенні договору оренди розмір другої ділянки було зменшено з 0,54 га до 0,49 га.

Реклама:

У 2010 році Київрада відхилила протест заступника прокурора міста Києва про скасування передачі в оренду "Янтра" ділянок по вулиці Мічуріна, 56. Прокуратура підкреслювала, що оскільки вся ділянка розташована або в зоні зелених насаджень загального користування, або на території вулиць і доріг, то будівництво на ній торговельно-офісного і розважального центру суперечить законодавству. Зокрема, прокуратура вказувала, що частина ділянки площею 0,13 га перебуває в користуванні Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка.

Після відмови Київради прокуратура пішла в суд, і виграла у перших двох інстанціях (вони скасували рішення про передачу ділянок "Янтрі"), однак Вищий адмінсуд у 2011 році ці рішення скасував і у задоволенні позову прокуратурі відмовив. Скасувати рішення ВАСУ у Верховному Суді у 2012 року прокуратурі не вдалося.

На сьогодні відомо, що "Янтра" розпочала процедуру будівництва, зокрема, отримала містобудівні умови та обмеження забудови ділянки, а також у лютому 2016 року надала в столичну Держархбудінспекцію повідомлення про початок виконання підготовчих робіт, і у подальшому зміну даних у ньому.

Власником "Янтра" є "Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд "ВІК" Ігоря Кононенка.

У 2010 році Кононенко був депутатом Київради від Блоку Черновецького. За часів президентства Петра Порошенка він був першим замголови фракції БПП у Верховній Раді. За Володимира Зеленського він поїхав за кордон "на змагання по тенісу" і у публічній політиці участі поки що не приймає. Керівником "Янтра" є Валерій Тригубенко.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: