Неповна сплата податку на нерухоме майно: У Мінфіні порахували втрати місцевих бюджетів

П'ятниця, 22 травня 2020, 15:36
 

Через відсутність повної бази об'єктів оподаткування в Держреєстрі речових прав на нерухоме майно несплата податку на нерухоме житлове та нежитлове майно завдає до 2 млрд грн збитків місцевим бюджетам щорічно.

Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

За оцінками експертів, до 40% такого майна відсутнє в Державному реєстрі.

"З метою збільшення надходжень до місцевих бюджетів податку на нерухоме майно органи місцевого самоврядування повинні забезпечити повноцінну роботу щодо інформаційного наповнення Державного реєстру прав на нерухоме майно і перенесення архівної інформації про права власності на нерухоме майно з паперових носіїв до електронної бази.

Це дасть змогу податковим органам отримати відповідну інформацію для нарахування відповідних зобов’язань", - йдеться у повідомленні.

"Проведення на належному рівні зазначеної роботи у цьому році дозволить, за песимістичним прогнозом, додатково залучити (при діючих ставках податку) до місцевих бюджетів у 2021 році близько 2 млрд гривень", - додали у Мінфіні.

За підсумками 2019 року від сплати податку на нерухоме майно до місцевих бюджетів надійшло 4,9 млрд грн, а за 2018 рік – 3,7 млрд гривень.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!