51% підприємств в умовах карантину здатні протриматись лише 1 місяць – опитування

Четвер, 2 квітня 2020, 11:20
 

Майже 60% опитаних власників бізнесу продовжують діяльність під час обмежень (переважно великий та середній бізнес), 29% - припинили роботу (характерно  для мікробізнесу), 51% підприємств здатні протриматись лише 1 місяць.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Спілкою українських підприємців.

Підкреслюється, що в умовах карантину кожен четвертий бізнес зможе витримати 2-3 місяці і не збанкрутувати

"6% підприємців повністю закрили бізнес, у цю категорію потрапив переважно мікро- та малий бізнес. Лише 3% респондентів вказують, що їхній бізнес зможе працювати тривалий час за необхідних умов (орендні канікули, віддалений доступ для співробітників, перегляд бізнес-моделі)", - йдеться у повідомленні.

При цьому, ставлення підприємців до продовження карантину до 24 квітня більшою мірою негативне - 42%. Поки не визначилися 30% власників бізнесу.

Лише кожен четвертий вважає продовження обмежувальних заходів необхідним в період поширення пандемії.

 

48% бізнесменів вважають необхідним після 24 квітня послабити обмежувальні заходи (карантин лише для людей похилого віку або тих, що мають слабкий імунітет), 33% вважають, що краще розглядати індивідуальний підхід до конкретної території.

Лише 1% респондентів очікують на повне припинення карантину.

Третина власників бізнесу (переважно мікро-), заявляють про падіння доходів на 90-100% з початку карантину. Ці ж підприємці вже звільнили до 50% штату співробітників.

"Власники малого та середнього бізнесу говорять про зменшення доходів на 25-50% порівняно з докарантинним періодом і вже звільнили від 10 до 25% працівників. Втрати прибутків великих підприємств становлять 10-25%, там прогнозується скорочення штату на 25% до кінця обмежувальних заходів", - свідчать результати опитування.

 

Основна сфера діяльності респондентів – роздрібна та гуртова торгівля, також серед підприємств – консалтинг, маркетингові та рекламні послуги, небанківські фінансові послуги, виробництво обладнання, меблів та машинобудівництво, сфера послуг, HoReCa, галузь будівництва та архітектури, ІТ-компанії, надавачі освітніх послуг та інші.

Критерії опитування:

Мікробізнес до 10 співробітників у компанії та оборот до 5 млн грн

Малий бізнес 10-100 співробітників та оборот 5-50 млн грн

Середній бізнес 100-250 співробітників та оборот 50-100 млн грн

Великий бізнес від 250 співробітників та оборот від 100 млн грн.

Опитування проведене Спілкою українських підприємців

Аналіз результатів опитування проведено Ukrainian Marketing Group

Читайте детальніше: Коронавірус VS бізнес: половина підприємців протримається на карантині не більше місяця

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"