СБУ викрила конвертцентр, через який "відмивали" гроші держпідприємств трьох областей 

Четвер, 27 лютого 2020, 17:34
 

Служба безпеки припинила у Запоріжжі діяльність конвертаційного центру, який вивів понад 55 мільйонів гривень коштів державних та комунальних підприємств Запорізької, Дніпропетровської та Сумської областей.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Досудове слідство встановило, що "конверт" функціонував з січня 2019 року. 

 

Організатори конверту надавали замовникам "послуги" із переведення коштів у готівку через здійснення фіктивних фінансово-господарських операцій. Конвертцентр також забезпечував штучну мінімізацію податкових платежів до бюджету. 

Серед "клієнтів" конверту було понад 60 комерційних структур реального сектору економіки та низка державних та комунальних підприємств із Запорізької, Дніпропетровської та Сумської областей.

Загалом державі завдано збитки на суму понад 20 мільйонів гривень через несплату податків та обов'язкових платежів. 

 

Під час 13 одночасних обшуків в офісі конвертцентру та помешканнях фігурантів справи вилучено 16 печаток підконтрольних підприємств, банківську та бухгалтерську документацію, чорнові записи, комп’ютерну техніку, засоби зв’язку, які будуть долучені до матеріалів слідства. 

СБУ також повідомляє, що у ході слідчих дій також виявлено три "ботоферми", облаштовані організаторами конвертаційного центру. 

За версією слідчих, вони, можливо, використовувались для масового поширення деструктивних публікацій у соцмережах та месенджерах, а також для розсилки неправдивих повідомлень про "мінування" та інших дій, спрямованих на дестабілізацію суспільної обстановки у країні.

У межах кримінального провадження вирішується питання щодо притягнення до кримінальної відповідальності організаторів конвертцентру та керівництва підприємств-клієнтів для відшкодування завданих державі збитків.


Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!