Ревізія у "Конярстві України" виявила завдання збитків на понад 150 мільйонів

П'ятниця, 21 лютого 2020, 12:17
 

Підприємства "Олімпіас Груп" та ТОВ "Сталь" завищували ціни на свою роботу, у результаті чого дві філії ДП "Конярство України" заходили в кредиторську заборгованість - виявлено кредиторської заборгованості на більш ніж 150 млн грн.

Про це ЕП повідомив в.о. директора ДП "Конярство України" Костянтин Зінченко.

За його словами, ДП "Конярство України" має 43 тисячі га землі, які "спільно оброблялись з підприємствами-партнерами або ж "Конярство" замовляло роботи на цих землях".

"Попередні підприємства-партнери, такі як "Олімпіас Груп", ТОВ "Сталь", завищували ціни на свою роботу та занижували врожайність по продукції.

Реклама:

Таким чином, підприємства "Дніпропетровський кінний завод" і "Запорізький кінний завод" заходили в кредиторські заборгованості на мільйонні суми - починаючи з 3 млн і зараз уже перевіркою аудиторської служби виявлено розтрату і завищення та кредиторської заборгованості на 150 млн грн", - сказав Зінченко.

За його словами, один із засновників "Олімпіас Груп" - родич екс-керівника філії "Запорізький кінний завод ДП "Конярство України" та екс-керівника ДП "Конярство України" Олександра Войного.

Відповідно до держреєстру, засновником та бенефіціаром ТОВ "Олімпіас Груп" є Сергій Войний.

"У зв'язку із виявленими порушеннями попереднього керівника запорізької філії було звільнено", - сказав Зінченко.

Він зазначив, що за виявленими фактами "заганяння заводів у кредиторську заборгованість" ДП "Конярство України" подало заяви до МВС, СБУ, ДФС, ДБР та ГПУ.

Також керівник держпідєприємства прокоментував перекриття дороги 20 лютого працівниками "Дніпропетровського кінного заводу".

"Люди бастували з приводу невиплати заробітної плати та скорочення штату на "Запорізькому кінному заводі". ДП "Конярство України" знаходиться у стадії банкрутства, кредиторська заборгованість у підприємства близько 400 млн грн. Коли я прийшов на посаду (у листопаді 2019 року - ред.), уже була заборгованість по зарплаті 1 місяць, уже вона не виплачувалась. 

Люди вважають, що при Войному у них зарплата платилась, а прийшло нове керівництво - усіх порозганяли і зарплату не платять. Я розумію людей, у яких немає зарплати, але ж не "Конярство України" у цьому винне", - сказав він.

Доповнено. 

"У ході ревізії діяльності попереднього керівництва ДП "Конярство України" викрито завдання збитків шляхом заключення невигідних договорів оренди землі, завищення вартості послуг з культивації, виводу коштів за нібито поставлені гербіциди та посівний матеріал, передачу по фіктивним документам врожаю тощо", - йдеться у повідомленні на сайті ДП "Конярство України".

За словами директора ДП Костянтина Зінченка, мав місце злочинний зговір між філіями "Запорізький кінний завод № 86", "Дніпропетровський кінний завод №65", філією "Онуфріївський кінний завод №175" та філією "Лозівський кінний завод №124" і низкою приватних фірм, зокрема ТОВ "Сталь", ТОВ "Олімпіас груп" та інших.

"Керівником філії "Запорізький кінний завод № 86" було призначено попереднього директора ДП "Конярство України" Олександра Войного, який протягом декількох років заключав договори з фірмами, які мають ознаки фіктивності та родинного зв’язку з самим Войним.

Після того, як ми розпочали розслідування, зміну керівництва та оптимізацію штатного розкладу у згаданих філіях, почалися публічні заяви колективів про загрозу "нормальної" роботи та намагання перекривати дороги", - заявив Зінченко.

Нагадаємо, ДП "Конярство України" створене у 2010 році. Налічує 15 філій по всій Україні та володіє земельним банком у тисячі гектарів.

Контроль за діяльністю ДП "Конярство України" здійснює Міністерство розвитку економіки та сільського господарства.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: