ЗМІ: АМКУ не погодив введення плати за передачу для експортерів електроенергії. У Комітеті спростовують

П'ятниця, 31 січня 2020, 10:52
 

Видання "Наші гроші" повідомило, що Антимонопольний комітет на засіданні 30 січня відмовився погодити проєкт постанови НКРЕКП "Про затвердження змін до Кодексу Систем передачі", який був спрямований на поширення тарифу на передачу для експортерів елетроенергії. Глава АМКУ спростовує цю інформацію.

Про це повідомляють "Наші гроші" з посиланням на джерело в урядових структурах.

Зазначається, що під час обговорення представники НКРЕКП і Мінекоенерго висловились за те, щоб експортери платили тариф "Укренерго". Проти, зокрема, виступили представники ДТЕК, а також - нардепи Олексій Кучеренко (Батьківщина) та Вікторія Гриб (Опозиційний блок).

Також проти цієї плати виступила представниця "Енергоатому" Вікторія Дудченко, пишуть "Наші гроші".

Проте голова АМКУ Юрій Терентьв заявив, що Комітет не приймав рішення про відмову в погодженні проекту НКРЕКП. 

"Згідно із законом, АМКУ має 10-денний термін для аналізу і формування позиції. У зв'язку з наявністю суспільних протиріч щодо законності і доцільності цих змін, питання було винесено на розгляд комітету з запрошенням органів влади та учасників ринку. В ході засідання були висловлені позиції НКРЕКП, Міненерго, Укенерго, ДТЕК, Енергоатом, трейдерів і народних депутатів", - заявив він.

За його словами, АМКУ оцінює проекти нормативних актів з точки зору їх впливу на конкуренцію.

"Отримана в ході засідання інформація наразі перевіряється і уточнюється і на підставі її АМКУ буде прийнято позицію щодо проекту змін", - додав Терентьєв.

Водночас Секретаріат Енергетичного співтовариства рекомендував НКРЕКП не затверджувати зміни до "Кодексу системи передачі", які передбачають поширення тарифу на передачу для експортерів електроенергії.

Про це йдеться у листі директора Секретаріату Януша Копача головам НКРЕКП Валерію Тарасаюку та АМКУ Юрію Терентьєву, передає "Інтерфакс-Україна".

У листі підкреслюється, що плата за передачу (transmission tariff) для експортерів електроенергії на експортні обсяги суперечить європейському законодавству.

Зокрема, йдеться про ст. 41 Договору про Енергетичне співтовариство і рішення Європейського суду від 6 грудня 2018 року по справі №C-305/17 FENS, який назвав порушенням введення Словаччиною подібного тарифу на передачу для експортерів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!