В Україні виникають локальні дефіцити пального

Понеділок, 9 вересня 2019, 11:09

Ситуація з поставками пального на українські нафтобази погіршилася - деякі АЗС були змушені простоювати через те, що нафтобази не змогли поповнити свої запаси.

Цю ситуацію учасники паливного ринку обговорили на засіданні оперативного штабу в Мінінфраструктури у п'ятницю, 6 вересня, повідомляє видання Oilpoint.

"Дефіцит пального на певних нафтобазах пов'язаний з тим, що Укрзалізниця не справляється зі збільшенням потоку вантажів. Крмі цього, на ситуації позначається повільна робота митниці на ключових станціях, через які проходять склади з пальним", - йдеться у повідомленні.

"Низка залізничних станцій виявилися паралізованими. Простої на станції Дарниця досягають 20 днів. Склад Кременчук-Київ замість 7 днів йде 20-30 днів, не говорячи уже про інших відправників, ту ж Білорусь" - підкреслив один з учасників засідання оперативного штабу.

Водночас на зустрічі повідомили, що останніми днями на станції Дарниця є певні поліпшення в роботі.

Учасники ринку також відзначили складну ситуацію на станції Коростень, закликавши представників держави збільшити штатну кількість співробітників митниці на станції для прискорення оформлення проходу вантажів.

Також, за словами учасників ринку, виникла проблема зі своєчасним поверненням порожніх цистерн на білоруський бік, хоча в цьому напрямку спостерігається позитивна динаміка.

"Представники держави на зустрічі пообіцяли вирішувати проблеми, що виникли, і доповісти про ситуацію вищому керівництву країни для забезпечення оперативних заходів для вирішення ситуації", - пише Oilpoint.

Як зазначає enkorr, вартість дизпального у дрібнооптовому сегменті на минулому тижні зросла на 1 грн/л і досягла 22 гривень за літр. Крім перебоїв з поставками палива, співрозмовники видання відзначають загальне зниження поставок імпортного ресурсу, яке в першу чергу викликане відсутністю вільного рухомого складу.

Зазначається, що знизив відвантаження дизпального Кременчуцький НПЗ "Укртатнафти".

"Свої зобов'язання за контрактами вони виконують, але з відвантаженням додаткових обсягів на цьому тижні вже виникають складнощі", - говорить один з покупців кременчуцького палива. За його словами, причиною може бути початок відвантажень заводом палива за контрактами з "Укрзалізницею".

Кілька співрозмовників enkorr вважають, що ситуація з нестачею пального не настільки критична, і що зростання ціни продиктоване більше спекулятивними настроями.

Нагадаємо: 

З 1 серпня компанії припинили здійснювати імпорт нафтопродуктів в Україну трубопровідним транспортом, у зв'язку з чим збільшилося навантаження на порти і залізницю.

Раніше екс-міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що транспортна система України готова до диверсифікації шляхів поставок нафтопродуктів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!