Гончарук розповів, як в Україні відкриватимуть ринок землі

Четвер, 19 вересня 2019, 11:10
 

Уряд планує запустити ринок землі з 1 жовтня 2020 року. Придбати землю сільськогосподарського призначення зможе тільки резидент України.

Про це заявив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук на зустрічі з аграріями.

"Ми розраховуємо на справжній діалог. Почну з того, що в Україні є ринок землі, просто він сірий, тіньовий. Людина, яка хоче купити землю, використовує юридичні механізми, які не мають нічого спільного з захистом права власності", - заявив прем’єр-міністр.

Гончарук вважає, що уряду "вкрай необхідно познімати радянські обмеження", в тому числі, обмеження на легальний ринок землі. 

"Ми відкриваємо ринок не одразу, бо до цього треба підготуватися.  Ми думали це зробити з 1 липня наступного року, потім проконсультувалися з людьми, що реально обробляють землю і вони сказали, що це не дуже добра ідея робити це влітку. Та ідея, яку ми пропонуємо, робити це з 1 жовтня наступного року", — заявив Гончарук.

За його словами, купити землю зможе український громадянин чи компанія, власник якої знаходиться в українській юрисдикції. Також Гончарук уточнив, що землю зможуть купувати і ті українські компанії, бенфіціарами яких будуть іноземці.

"Купити державну і комунальну землю зможуть на публічних і прозорих торгах, щоб у будь-якої людини був рівний доступ до можливості купити земельну ділянку. Ми гарантуватимемо право тим, хто зараз орендує земельну ділянку, купити в першу чергу. Ми дуже не хочемо, щоб ті, хто зараз обробляє землю, втратили можливість обробляти її надалі. В законопроектах, які ми вам презентуємо, ви побачите, як ми це збираємося зробити", - заявив прем’єр.

Після промови Гончарук також відповідав на уточнюючі запитання присутніх на форумі аграріїв. Частина з них з обуренням відреагувала на його відповідь про те, що зареєстровані в Україні юридичні компанії з власниками-іноземцями зможуть купувати землю. У залі піднявся гул, а деякі з присутніх почали викрикувати "ганьба", проте дискусія продовжилась.

Оксана Пирожок, ЕП

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!