Китай відповів на нові мита Трампа

Понеділок, 5 серпня 2019, 15:05
 

Китай відповів на загрозу Дональда Трампа про мита, давши юаню впасти до мінімального більш ніж за десятиліття рівня і доручивши державним компаніям призупинити імпорт сільськогосподарської продукції США.

Про це пише Bloomberg.

Ці кроки можуть викликати ще більше невдоволення Трампа, який критикував Китай за те, що влада несправедливо управляє валютним курсом і не виконує обіцянки наростити закупівлі американської сільгосппродукції.

Акції та валюти країн, що розвиваються, впали на побоюваннях, що затяжний конфлікт між супердержавами чинитиме тиск на світове економічне зростання, а захисні активи, включаючи ієну, казначейські облігації США і золото, виросли.

Інвестори наростили ставки на зниження вартості запозичень Федеральної резервної системи.

"Це один з найгірших сценаріїв. Спочатку на ринках відбувається розпродаж, а потім Трамп прокидається, і все стає набагато, набагато гірше", - сказав Майкл Евері, глава досліджень Rabobank з фінансових ринків Азії в Гонконзі.

Материковий юань упав на 1,3% до 7,0320 за долар після того, як Народний банк Китаю встановив щоденний довідковий курс на позначці більше 6,9 вперше з грудня.

Курс юаня в Гонконгу падав на 1,9% до рекордного мінімуму.

Центробанк пояснив динаміку юаня протекціонізмом і очікуваннями додаткових мит на китайські товари, сказавши проте, що в змозі підтримувати стабільний курс.

Нагадуємо:

Минулого тижня Трамп запропонував ввести мита в розмірі 10% на імпорт з Китаю вартістю 300 мільярдів доларів з 1 вересня, різко загостривши торгові відносини між двома найбільшими економіками світу незабаром після відновлення переговорів між ними.

Китайські чиновники були вражені заявою Трампа, повідомили чиновники, що брали участь в переговорах.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!