Співвідношення держборгу до ВВП України впало нижче психологічного порогу

Понеділок, 6 травня 2019, 11:45
 

За підсумками першого кварталу 2019 року співвідношення державного боргу України до ВВП знизилося до 59%.

Про це йдеться в інфляційному звіті Національного банку.

Ключовим джерелом фінансування дефіциту залишилися запозичення на внутрішньому ринку - як в національній, так і в іноземній валюті.

Уряд активно залучав боргові ресурси. Зокрема, отримано кошти від дорозміщення ОВДП і позики під гарантії Світового банку.

"Це, по-перше, пов'язано з щільним графіком погашення боргу, а по-друге, з потребою у фінансуванні дефіциту, з огляду на незначні надходження від приватизації", - йдеться в звіті.

"Не дивлячись на такі залучення, державний і гарантований державою борг в цілому зменшився на 1% з початку року - до 2,147 трлн грн станом на кінець березня 2019 року. Це обумовлено виплатами за гарантованими боргами, зокрема перед МВФ. Додатковим фактором було незначне зміцнення гривні", - йдеться в огляді.

Нагадуємо:

Згідно з так званими "Маастрихтськими критеріями" для країн-членів Євросоюзу, а також для кандидатів на вступ до ЄС, державний борг не повинен перевищувати 60% ВВП країни.

Співвідношення сукупного прямого та гарантованого боргу до ВВП за 2017 рік знизилося до 71,8% з 80,9%.

Державний і гарантований державою борг України в 2018 році скоротився по відношенню до валового внутрішнього продукту з 71,8% до 62,7%.

Міністерство фінансів оцінює загальний обсяг платежів за державним боргом в 2019 році в 417 мільярдів гривень, або 14,2 мільярда доларів.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"