Посли G7 стурбовані судовими рішеннями щодо Приватбанку

П'ятниця, 3 травня 2019, 17:40

Посли країн "Великої сімки" під час зустрічі з правлінням НБУ підтвердили стурбованість окремими резонансними судовими рішеннями щодо банківської сфери та їх можливим впливом на фінансову стабільність в Україні.

Про це повідомила прес-служба НБУ, посилаючись на зустріч послів G7 та представників МВФ із правлінням Нацбанку.

"Посли країн "Великої сімки" та представники Міжнародного валютного фонду зустрілись із Правлінням Національного банку для обговорення поточного стану економіки і банківського сектору України, а також впливу нещодавніх резонансних рішень у судових справах, до яких залучено Національний банк, на фінансову стабільність країни", - йдеться у повідомленні.

На початку зустрічі голова Національного банку Яків Смолій подякував присутнім за підтримку регулятора та плідну співпрацю, а також наголосив на важливості збереження незалежності центрального банку.

Реклама:

"Головне для центрального банку – виконувати свій мандат із забезпечення цінової і фінансової стабільності", - зауважив Смолій.

Розповідаючи про поточний стан економіки та банківської системи України, очільник НБУ наголосив, що стійка тенденція до уповільнення інфляції до цілі у 5% дала змогу правлінню розпочати цикл пом’якшення монетарної політики, вперше за два роки знизивши з 26 квітня облікову ставку до 17,5% річних.

Він також акцентував увагу на основних показниках банківської системи, відзначаючи її рекордний прибуток за підсумками 2018 року та позитивні очікування в цій частині на 2019 рік. Голова також зауважив, що за збереження підтримки міжнародних партнерів Україна має всі шанси безболісно пройти період пікових виплат за зовнішнім державним боргом і зберегти міжнародні резерви на поточному рівні: 20-21 млрд дол. США.

Учасники зустрічі звернули окрему увагу на поточні пріоритети роботи Національного банку, а також ризики, які бачить Національний банк для стабільності фінансової системи, в тому числі, пов’язані з низкою поточних судових процесів.

"Зокрема, посли країн "Великої сімки" вкотре висловили стурбованість, обговорюючи питання окремих резонансних судових рішень", - наголошує прес-служба НБУ.

Значну частину зустрічі було присвячено обговоренню прогресу в проведенні реформ на фінансовому ринку України та подальших запланованих кроків.

Так, пріоритетами для Нацбанку залишаються збереження макроекономічної стабільності, досягнення цілі з інфляції у 5% та подальше зниження облікової ставки для сприяння зниженню вартості позик, якщо це не суперечитиме збереженню цінової стабільності.

Крім того, у фокусі уваги залишається подальше проведення валютної лібералізації, реформування корпоративного управління в державних банках, вирішення проблеми значних обсягів непрацюючих кредитів на балансах банків та "спліт" функцій Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, між Національним банком та Національною комісією з цінних паперів і фондового ринку.

Також зазначається, що учасники зустрічі привітали Національний банк зі здобуттям нагороди Central Banking Awards у категорії "Прозорість" за значні досягнення у розбудові діалогу зі своїми стейкхолдерами.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!