Інвестбанкір розповів про причини зростання гривні і великий ризик

Четвер, 16 травня 2019, 12:20
 

Зростанню гривні по відношенню до долара сприяє попит з боку іноземних інвесторів на українські держоблігації.

Про це на конференції "Game of thrones: final season?" у Києві заявив засновник і глава інвесткомпанії Concorde Capital Ігор Мазепа.

"Ми бачимо, що з початку року нерезиденти повернулися на український ринок, і те зміцнення гривні, яке ми бачимо зараз, є наслідком саме ось такого повального інтересу інтересу іноземних інвесторів до українських бондів", - пояснив він.

"Облікова ставка НБУ зараз на рівні 17,5% мотивує до цього. Поки інтерес до українських паперів дуже високий. Але правда, є і великі ризики, що ці гроші, які зараз заходять в Україну, будуть виходити з країни у серпні-вересні, і Нацбанк буде змушений продавати ту валюту, яка накопичилася", - сказав Мазепа.

"У нас росте ВВП - 2-3% на рік... Все одно це ще ганебно по відношенню до того, як зростає весь інший світ і, тим більше, ринки, що розвиваються. Проте, для України багато хто вважає це великим досягненням. Трохи не згоден з цим, але технічним ми бачимо таку макроекономічну стабілізацію з точки зору зростання ВВП. І ясна річ, що як і раніше, коммодіті та агрокультури є драйверами цього зростання", - стверджує інвестбанкір.

"Останні три роки зусилля Національного банку дали про себе знати. НБУ на ділі підтверджує свою прихильність таргетування інфляції. За останні три роки вона знизилася до розумних рівнів, і в цьому році ми йдемо на 8%, що дає якусь можливу стабільність для прийняття рішення, в тому числі інвестиційних. І це також має свій вплив на курс долара", - розповів Мазепа.

"За словами наших колег, які вкладають в розвинені ринки, нинішня ситуація (з 2016 по 2019 роки - ЕП) є ідеальним базисом для подальшого зміцнення гривні по відношенню до долара ... Тим не менш, поживемо - побачимо", - резюмував він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"