Українське держпідприємство друкуватиме деталі для ракет на 3D-принтері

Понеділок, 13 травня 2019, 15:50

Українське держпідприємство "Конструкторське бюро "Південне" імені М.К. Янгеля" освоює технологію з виготовлення складних за формою і структурою виробів із металевих порошків для ракетно-космічної техніки - 3D-друк металом.

Про це повідомляє прес-служба підприємства у Facebook.

Ця технологія здатна замінити класичні виробничі процеси — лиття, штампування, зварювання, фрезерування тощо, пояснили на держпідприємстві.

"За допомогою селективного лазерного плавлення ми вже зараз починаємо створювати перші унікальні складнопрофільні вироби для ракетно-космічної техніки без використання механічної обробки і дорогих оснасток", - розповіли на держпідприємстві.

Процес "друку" виробів полягає в послідовному пошаровому розплавленні порошкового матеріалу за допомогою потужного лазерного випромінювання, пояснили у бюро.

"Адитивні технології відкривають перед нами нові можливості, які дозволяють створювати металеві вироби з високою точністю і щільністю", - розповіли у держпідприємстві про переваги нової технології.

Серед основних переваг 3D-друку металом фахівці назвали таке:

висока точність і повторюваність;

механічні характеристики виробів, надрукованих на 3D-принтері, співмірні з литтям;

вирішує складні технологічні завдання, пов'язані з виготовленням геометрично складних виробів;

скорочує цикл науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт, забезпечуючи створення складнопрофільних деталей без використання оснастки;

дозволяє зменшити масу за рахунок створення об'єктів з внутрішніми порожнинами;

економія матеріалу при виробництві.

Нагадаємо, раніше у Сполучених Штатах Америки успішно запустили ракету-носій "Антарес", основну конструкцію першого ступеня якої розробило "КБ "Південне".

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"