Чого очікують від нового президента іноземні інвестори — опитування

Четвер, 25 квітня 2019, 18:05
 

Іноземні інвестори чекають від нового президента боротьби з корупцією та обмеження впливу олігархів.

Про це свідчать результати опитування іноземних інвесторів, яке Європейська Бізнес Асоціація, Dragon Capital та Центр економічної стратегії провели у квітні 2019 року.

"Серед опитаних іноземних інвесторів 88% зацікавлені інвестувати в Україну, проте більшість — 68% — очікуватимуть результатів парламентських виборів та формування нового уряду", - йдеться в опитуванні.

На думку респондентів, першочерговими кроками новообраного президента на посаді мають бути демонстрування ефективних заходів боротьби з корупцією, призначення реформаторів з високою репутацією на ключові державні посади, а також відокремлення політики та бізнес-інтересів через обмеження впливу олігархів.

 

Водночас вони вважають, що відхилення від західного геополітичного вектора розвитку країни, підрив засад антикорупційної політики та незалежності Національного банку максимально негативно вплине на інвестиційні та бізнес-рішення опитаних інвесторів у наступні 3-6 місяців.

Четвертий рік поспіль основними перешкодами для інвестицій респонденти назвали розповсюджену корупцію та недовіру до судової системи в Україні.

 

Значно погіршують інвестиційну привабливість монополізація ринків та захоплення влади олігархами.

Нестабільна валюта та фінансова система втратили місце в топ-3 і стали шостою найбільшою перешкодою для інвестування в Україну.

Суттєвою перешкодою залишається військовий конфлікт з Росією, а також репресивні дії правоохоронних органів, які піднялись з сьомої позиції на п’яту.

Загалом в опитуванні взяли участь 75 респондентів, зокрема портфельні і стратегічні інвестори, які вже мають інвестиції і які тільки планують інвестувати в Україну.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!