Держава почала штрафувати компанії за ФОП–співробітників

Понеділок, 3 грудня 2018, 14:40
 

Державна служба з питань праці штрафує підприємства за співробітників, оформлених як фізосіб-підприємців.

Про це повідомляє Опендатабот, платформа для роботи з відкритими даними.

ОНОВЛЕНО

Новина виявилася неправдивою. В статті було наведено два приклади з судової практики, проте обидва рішення були не коректними.

В прикладах, які надали opendatabot, договори були укладені не з фізичними особами-підприємцями, а з фізичними особами. Таким чином, держпраці не штрафувала компанії за договори з ФОП, які мають ознаки трудових договорів.

Пошук за судовим реєстром "Бабуся" знайшов кілька справ, в яких компанії хотіли оскаржити штрафи Держпраці за укладення цивільно-правових договорів, що мають ознаки трудових договорів.

Рішення суду залежало від того, чи правильно був складений цивільно-правовий договір.

Так, в одному з рішень Держпраці довела, що договір був більше схожий на трудовий і компанія сплатила 111 тисяч гривень. Головним аргументом було те, що оплата була погодинною, а характер роботи був більше схожий на роботу найманого працівника.

В іншому рішенні Держпраці наклала штраф в 3,5 млн гривень, однак компанія змогла довести, що укладала саме цивільно-правові угоди і штраф було скасовано в судовому порядку.

Анастасія Шуберт, юрист консалтингової компанії "Оланс-груп", рекомендує перевіряти, щоб в договорі з ФОП були відсутні правила внутрішнього розпорядку, розмір заробітної плати, гарантії і пільги, визначені трудовим законодавством, обов'язок замовника забезпечити умови праці.

У 2019 Держпраці проведе майже 17 тисяч перевірок. Перевірити дату перевірки будь-якої компанії можна, додавши Opendata в Messenger, Viber, Skype або Telegram.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!