Суди повернули Фонду гарантування менше 1% коштів від банківських злочинів

Вівторок, 6 листопада 2018, 11:40
 

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб подав до правоохоронних органів заяви проти власників, керівників, менеджерів та клієнтів неплатоспроможних банків на 423 мільярда гривень, але суди винесли обвинувальні вироки у справах лише на 430 мільйонів гривень.

Про це йдеться у статті Олександра Мойсеєнка на Економічній правді.

За останні роки Фонд гарантування вкладів подав до правоохоронних органів 5,3 тисячі заяв про вчинені злочини на загальну суму 423 млрд грн. З них у Єдиний реєстр досудових розслідувань внесли 2,7 тисячі справ на 258 млрд грн.

Проте, за фактом суди винесли всього 12 обвинувальних вироків на 430 млн грн. Закрито провадження у 385-х випадках.

З 5,3 тисячі заяв 427 злочинів на 211 млрд грн скоїли власники та керівники банків, 693 злочини на 59 млрд грн — їх працівники.

Клієнти завдали збитків на 115 млрд грн у 3,1 тисячі випадках. Інші злочини становлять 19% від загальної кількості на 36 млрд грн.

Щодо власників і топ-менеджерів банків у ЄРДР було внесено 353 випадки. З них слідство триває у 297-х справах, а 38 проваджень закрито. Обвинувальний вирок у категорії "власники та керівники банків" винесений лише один — на 211 млн грн.

"За сприяння фонду у 13 кримінальних провадженнях оголошено підозри, зокрема, у справах стосовно "Терра банку", Брокбізнесбанку, банку "Михайлівський", "Дельта банку", банку "Стандарт", "Старокиївського банку", банку "Київська Русь", Імексбанку. Також до суду скеровані обвинувальні акти у справах щодо банку "Національний кредит", "Профін банку", банку "Контракт", — зазначили у фонді на запит ЕП.

Детальніше читайте у статті на Економічній правді: Менше відсотка. Чому не розкриваються злочини у банківській сфері

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!