Кияни вимагають скасувати реконструкцію Шулявського мосту

П'ятниця, 5 жовтня 2018, 16:00
 

Громадська організація подала позов до суду проти КМДА з вимогою скасувати  реконструкцію Шулявської розв’язки за проектом "неповного чотирилисника".

Про це йдеться у повідомленні ініціативної групи, передає "Хмарочос".

Юристи знайшли порушення закону України "Про архітектурну діяльність" при винесенні розпорядження про затвердження проекту від "Київдормістпроекту".

КМДА не провела конкурс згідно з законом, натомість видала рішення дорадчого органу Містобудівної ради, який не має права ухвалювати подібне рішення.

Як повідомляється, наразі перевіряється інформація щодо підробки документів. Ще одним порушенням є відсутність проекту землевідведення під нову розв’язку.

Попередньо засідання по справі призначено на 17 жовтня в Окружному адміністративному суді Києва.

В травні 2017 року на сайті Київської міської ради була створена петиція №6240 з вимогою реалізувати на Шулявці трирівневу розв'язку з реверсивним кільцем. У серпні петиція набрала необхідні 10 тис голосів і була передана на розгляд в профільні комісії Київради.

За словами прес-служби КМДА, проектні рішення варіанту трирівневої розв’язки були направлені до Департаменту містобудування та архітектури, де вже розглядалися матеріали розробленого ТЕО двох інших проектів.

Автор трирівневої розв'язки Віктор Петрук заявив, що його проекту не дають пройти державну експертизу техніко-економічного обґрунтування.

Київська міська державна адміністрація своїм розпорядженням №1148 затвердила проект реконструкції транспортної розв'язки на перетині проспекту Перемоги з вулицею Гетьмана.

Це сталося на наступний день після того, як комісія Київради з питань транспорту не підтримала петицію киян, що передбачає проведення міжнародного конкурсу на кращий проект реконструкції.

Затверджений КМДА проект передбачає будівництво неповної "конюшини" з трьома з'їздами (замість класичних для "конюшини" чотирьох).

Загальна кошторисна вартість будівництва станом на червень 2018 року становитиме 830 млн грн, терміни виконання робіт - 17,5 місяців.

18 серпня з метою винесення інженерних мереж із зони проведення робіт і подальшої реалізації будівельних робіт були перекриті з'їзди Шулявського шляхопроводу, повідомляє прес-служба КМДА.

За даними ЗМІ, право ремонтувати київський Шулявський міст у непрозорому за конкуренцією тендері отримала фірма "Північноукраїнський будівельний альянс", пов’язана із нардепом Максимом Микитасем.

Максим Микитась – народний депутат і відомий столичний забудовник. Він є екс-керівником корпорації "Укрбуд".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"