В "Укргазвидобуванні" назвали собівартість видобутку газу

Четвер, 4 жовтня 2018, 10:34

Вартість повного циклу видобутку газу компанією "Укргазвидобування" - від початку буріння і видобутку до закриття свердловини може варіюватися від 180 до 250 доларів за тисячу кубометрів.

Про це в інтерв'ю ЕП повідомив глава "Укргазвидобування" Олег Прохоренко.

Прохоренко відзначив, що говорити про собівартість (видобутку газу - ЕП) на той чи інший момент неможливо, тому що видобуток газу - це бізнес з довгою інвестицією.

"Якщо ми говоримо про вартість повного циклу - від початку буріння і видобутку до закриття свердловини, то в залежності від складності видобутку вартість може варіюватися від 180 доларів за тис кубометрів до 250 доларів за тисячу кубометрів", - сказав глава компанії.

"Тицьнути пальцем і сказати, що собівартість видобутку - 100 доларів, можна, але це неправильно. Вас дурять. Це маніпулятивна цифра", - додав він.

На уточнююче питання про те, яка зараз рентабельність "Укргазвидобування" при видобутку газу, Прохоренко заявив: "Чистий прибуток компанії за 2017 рік - 30,5 млрд гривень. Цю цифру потрібно розділити на дохід від реалізації продукції, який становить 95-98 млрд гривень . Ви отримуєте маржинальність 40%", - зазначив він.

Раніше повідомлялося, що "Укргазвидобування" у 2017 році показало зростання 4,4%, однак приватні газовидобувні компанії знизили видобуток.

Читайте також повну версію інтерв'ю: Глава "Укргазвидобування": Ціна на газ повинна бути ринковою. Кінець

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"