Шахраї втягнули ProZorro в скандал

Вівторок, 23 жовтня 2018, 17:11

Керівник DroneUA Валерій Яковенко став жертвою шахраїв - на його ім'я взяли кредит в Moneyveo, використавши дані з ProZorro.

Про це виробник дронів розповів у Facebook.

"Інтернет-сайт Moneyveo.UA видав кредит третім особам, які оформили договір на моє ім'я. Про це я дізнався випадково... Договір відкритий за документами, розміщеними на сайті ProZorro", - написав Яковенко.

"Сума за українськими мірками досить велика, 9300 гривень, особливо якщо врахувати що серед постраждалих - особи з регіонів, ветерани АТО", - повідомив підприємець.

"І яке ж було моє здивування, коли я виявив, що два пільгових овердрафту за моїми картками на загальну круглу суму просто випарувалися. Тобто вся кредитна історія, накопичена моєю зарплатою, мільйонами гривень сплачених податків канули в лету", - додав він.

У Moneyveo пояснили, чому при оформленні онлайн-договору не відбулася звірка імені власника банківської карти і імені, зазначеного в наданих документах, передає "Інтерфакс-Україна".

"Деякий час тому у нас була можливість отримувати кредит на карту "на пред'явника". Але зараз такої можливості немає - ми реалізували звірку власника карти багатьох банків і заявника. Все відбувається автоматично", - повідомив директор по маркетингу Moneyveo Максим Параска.

"Ми активно працюємо з правоохоронними органами для пошуку шахраїв, які скористалися персональними даними учасників системи ProZorro. Окреме питання також до системи ProZorro, де персональні дані доступні всім без винятку", - зазначив Параска.

Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов відзначив, що приховування персональних даних в системі електронних закупівель призведе до збільшення корупційних ризиків.

"Це відкриває більш прямі і очевидні способи шахрайства на тендерах. Тому ми твердо дотримуємося ідеї, що вся інформація повинна бути відкритою".

Нагадаємо, 10 жовтня в Moneyveo заявили про обшуки в своєму офісі і вилучення техніки і документів. Обшуки проводили СБУ і прокуратура.

За даними Єдиного держреєстру судових рішень, компанія Moneyveo фігурує в 121 справі.

Пізніше стало відомо, що СБУ спільно з прокуратурою викрили топ-менеджмент однієї з приватних кредитних компаній на використанні масивів персональних даних громадян України з метою оформлення фіктивних кредитних договорів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"