Мінагро суттєво підвищило прогноз врожаю зернових

Понеділок, 22 жовтня 2018, 09:30
 

Мінагрополітики в чергове переглянуло оцінку врожаю 2018 року в бік збільшення і очікує виробництво зернових на рівні 64 мільйона тонн.

Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк в ефірі Радіо "Новое Время".

"В результаті дощів ми маємо дуже хороші показники по кукурудзі. І на сьогодні готовий озвучити сміливий прогноз, що валовий збір зернових у нас буде 64 млн тонн. Це другий результат в історії після позаторішнього рекорду в 66 млн тонн", - зазначив перший заступник міністра.

Експорт зернових прогнозується на рівні 42,5 млн тонн, але досягнення цього показника багато в чому залежить від здатності "Укрзалізниці" оперативно вирішити поточні логістичні проблеми і забезпечити ритмічну поставку зерна в порти.

"Якщо залізничники впораються з вивезенням, то валютна виручка в сегменті сільського господарства буде забезпечена", - сказав він.

Мартинюк нагадав, що 2018 рік відрізнявся рекордною погодною турбулентністю, через що на різних його етапах майбутній урожай  викликав серйозне занепокоєння.

"Вихід із зими був дуже вдалим, але потім до 2 квітня лежав сніг і весняна посівна замість двох місяців тривала один. Потім був посушливий травень, а влітку пішли зливи. Але в підсумку за рахунок групи пізніх зернових загальний результат - другий в історії", - зазначив він.

Нагадаємо, для збереження балансу на внутрішньому ринку, Мінагрополітики підписало з учасниками зернового ринку Меморандум про взаєморозуміння на 2018/19 маркетинговий рік. У документі зафіксовано обсяг прогнозованого експорту пшениці продовольчих класів на рівні 8 млн тонн і до 8 млн тонн фуражу. Потреба внутрішнього ринку в продовольчій пшениці становить 4,5 млн тонн.

Економічна правда


powered by lun.ua