Російський бізнес готується жити без долара

Неділя, 21 жовтня 2018, 10:00

Кілька великих російських компаній тестують механізми укладання угод за кордоном без розрахунку в доларах на тлі можливого розширення санкцій США, які вже обмежили доступ ряду компаній РФ до міжнародної банківської системи.

Про це пише Рейтер.

Як зазначається, Кремль закликає компанії укладати більше угод з використанням інших валют, щоб скоротити залежність від долара.

Російська Алроса, найбільший в світі виробник алмазів в каратах, повідомила, що влітку завершила пробну угоду в юанях з китайським клієнтом і ще одну транзакцію не в доларах з клієнтом з Індії.

До числа інших компаній, що працюють над схожими угодами, входять Сургутнефтегаз, РусАгро і Норільський нікель.

Російський центробанк на цьому тижні повідомив про зростання числа недоларових угод. Частка рублевих операцій в сфері торгівлі товарами між Росією і Китаєм, а також Росією і Індією на даний момент становить від 10% до 20%.

У секторі послуг цей показник є вищим, повідомив ЦБР.

Однак простір для ініціатив обмежений: великі компанії все ще істотно залежать від доларових угод, тоді як основна частина надходжень іноземної валюти в РФ припадає на продаж нафти, ціна якої номінована в доларах.

Крім того, закордонні банки, широко представлені в США, можуть побоюватися співпраці з будь-якою компанією, яка перебуває під американськими санкціями, навіть якщо розрахунки за угодами здійснюються не в доларах, сказали банкіри.

США та їхні союзники ввели санкції відносно Росії в 2014 році за анексію Криму.

Вашингтон в серпні пригрозив розширенням обмежень, звинувативши Москву у використанні нервово-паралітичної речовини для атаки на колишнього російського подвійного агента Сергія Скрипаля та його доньку Юлію в Великобританії.

Нові заходи, про які може бути оголошено в листопаді, можуть торкнутися доларових угод, кажуть американські законодавці.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!