Нацкомісію з тарифів просять перевірити облгази

П'ятниця, 19 жовтня 2018, 19:16

"Укртрансгаз" подав до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, заяву про здійснення перевірок операторів газорозподільчих мереж.

Про це повідомляє Департамент корпоративних комунікацій компанії.

"Укртрансгаз подав до НКРЕКП заяви про здійснення заходів державного контролю до 32-х операторів газорозподільчих мереж щодо несанкціонованого відбору природного газу для виробничо-технологічних витрат за відсутності номінацій транспортування природного газу... У зверненні Укртрансгаз просить регулятора здійснити позапланові виїзні перевірки підприємств та повідомити про результати розгляду заяв", - йдеться у повідомленні.

У компанії уточнили, що йдеться про таких операторів ГРМ, як Вінницягаз, Дніпрогаз, Дніпропетровськгаз, Донецькоблгаз, Житомиргаз, Закарпатгаз, Запоріжгаз, Івано-Франківськгаз, Київоблгаз, Кіровоградгаз, Коростишівгаз, Кременчукгаз, Криворіжгаз, Лубнигаз, Луганськгаз, Львівгаз, Миколаївгаз, Одесагаз, Рівнегаз, Сумигаз, Тернопільгаз, Тернопільміськгаз, Тисменицягаз, Уманьгаз, Харківгаз, Харківміськгаз, Херсонгаз, Хмельницькгаз, Черкасигаз, Чернівцігаз, Чернігівгаз, Волиньгаз.

"Перед початком опалювального сезону проблема заборгованості з балансування перед оператором ГТС набула критичного характеру.

За 9 місяців поточного року обсяг газу, витраченого на балансування, становить 1,09 млрд кубометрів газу (з яких близько 50% є газ, відібраний на виробничо технічні витрати (ВТВ) операторами ГРМ). Станом на кінець вересня накопичений борг за несанкціонований відбір газу сягнув майже 26 млрд грн", - зазначили в Укртрансгазі.

УТГ також повідомив, що із зазначеної суми, близько 17 млрд грн або 65% від загальної суми боргу становить заборгованість підприємств, що входять до групи регіональних газових компаній (РГК).  

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"