В Україні обмежили максимальну щільність житлової забудови

Середа, 17 жовтня 2018, 16:45
 

В Україні з 1 вересня 2018 року набули чинності нові державні будівельні норми з містобудування, які вводять граничні показники щільності населення мікрорайону.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе на своїй сторінці в Facebook.

"При плануванні нового мікрорайону показники щільності населення у великих і найбільших містах припускається підвищувати не більше ніж на 20%, тобто до 540 осіб/га, за окремими умовами: щоб на території мікрорайону обов'язково розміщувалися підземні автостоянки або багатоповерхові гаражі, вбудовано-прибудовані дитсадки і створювалися озеленені відкриті тераси в житлових і громадських будівлях", - написав він.

За словами заступника міністра, раніше максимальна щільність населення визначалася на рівні 450 осіб/га, але при наявності певного обгрунтування вона могла перевищуватися в кілька разів.

"Хто як хотів, так і обгрунтував необхідність. В результаті в деяких районах наших міст щільність населення сягала 2000 осіб/га. Ми не можемо допустити таке підвищення щільності до тих пір, поки на місцях не буде розроблена актуальна комплексна містобудівна документація: це генеральні плани населених пунктів, детальні плани територій і зонінг", - підкреслив Парцхаладзе.

 

Він додав, що розмір збільшення щільності визначається містобудівним розрахунком потреб в площі території мікрорайону.

"У разі розміщення нових житлових будинків на земельних ділянках в існуючих мікрорайонах при проведенні розрахунків граничної щільності населення слід враховувати населення, яке проживає в існуючих житлових будинках і новобудовах, рівень їх забезпечення об'єктами благоустрою відповідно до цих норм, наявність об'єктів повсякденного обслуговування в межах відповідного мікрорайону , а також розмір земельних ділянок, визначених під нове будівництво, забезпечуючи при цьому дотримання містобудівних, санітарних норм протипожежних вимог", - зазначив Парцхаладзе.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua