"Нафтогаз" забезпечить газом арештовані ТЕЦ Дубневичів

Вівторок, 16 жовтня 2018, 11:23
 

Кабінет міністрів зобов’яже НАК "Нафтогаз України" постачати природній газ на арештовані енергоактиви братів Дубневичів. 

Відповідний проект постанови є у розпорядженні Економічної правди.

Проектом постанови пропонується покласти спеціальний обов’язок на НАК "Нафтогаз України" з постачання природного газу Новороздольській та Новояворівській теплоелектроцентралям.

У пояснювальній записці до постанови таке рішення пояснюється необхідністю "належного забезпечення роботи об’єктів генерації теплової енергії, майно яких арештоване у кримінальному провадженні та передано в управління Агентству з розшуку та менеджменту активів".

Новороздольська та Новояворівська ТЕЦ є виробниками теплової та електричної енергії, в тому числі для потреб населення Львівської області.

"Блокування їх роботи напередодні початку опалювального сезону може спричинити надзвичайну ситуацію та збурити народні протести", - йдеться у записці, автором якої є голова Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, Антон Янчук.

За даними ЗМІ, у вересні АРМА підписало договори на управління майновими комплексами Новороздільської та Новояворівської ТЕЦ з компанією "Гарант Енерго". За умовами договору, за свої послуги компанія буде отримувати щоквартально 30% від прибутку.

Власники "Гарант Енерго" - Володимир Купчак та Віталій Ушинський. Купчак довгий час працював в компанії Ukrlandfarming Олега Бахматюка. Ушинський значився позаштатним радником міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака.

Раніше ТЕЦ братів Дубневичів перейшли під тимчасове управління держави.

Як повідомлялося раніше, НАБУ затримало у Львові чотирьох посадових осіб ТОВ "Енергія-Новий Розділ", ТОВ "Енергія-Новояворівськ" та ТОВ "Енергія" за підозрою в заволодінні понад 300 млн куб м природного газу НАК "Нафтогаз України" на суму понад 1,4 млрд грн.

Кінцевими бенефіціарами всіх трьох компаній є народні депутати від БПП брати Ярослав і Богдан Дубневичі.

Підприємства-власники Новояворівської і Новороздільської ТЕЦ в 2013-2015 роках купували природний газ у НАК "Нафтогаз України" для виробництва теплової енергії населенню. Для такої категорії споживачів "Нафтогаз" продає газ дешевше, ніж для комерційних споживачів.

Однак підприємства купили понад 300 млн куб. м газу за пільговою ціною, не плануючи використовувати його для потреб населення, вважають слідчі.

НКРЕКП підтвердила, що "Енергія-Новоярівськ" використала не за призначенням 28,6 млн куб м природного газу в 2014 році і 47,3 млн куб м в - 2015 році. А "Енергія-Новий Розділ" - 52,3 млн куб м в 2014 році і 53,9 млн куб м у 2015 році.

Восени 2016 року декларації Богдана та Ярослава Дубневичів викликали фурор у ЗМІ та серед експертів, оскільки в них були перераховані значні суми готівкових коштів і величезна кількість зареєстрованого них і членів їх сімей нерухомого майна.

Зокрема, брати Дубневичи виявилися лідерами серед українських політиків за кількістю задекларованих готівкових коштів. Богдан Дубневич задекларував 11,5 млн дол., його дружина Тетяна має 137,1 мільйонів гривень.

Ярослав Дубневич зберігає готівкою 8 мільйонів 230 тисяч доларів США, 2 млн 780 тисяч євро та 5 мільйонів гривень готівкових коштів.

Економічна правда


powered by lun.ua