У Світовому банку розповіли, хто утримує мораторій на продаж землі

Четвер, 11 жовтня 2018, 16:04

В Україні є дві групи людей, яким вигідний мораторій на продаж аграрної землі.

Про це заявила директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен в інтерв'ю "Економічній правді".

"Мораторій вигідний невеличкій частині людей, які багатіють завдяки мільйонам власників землі", - сказала вона.

"Двом групам. Перша — це люди, які орендують землю за мізерну плату. Друга — ті, хто використовують мораторій для власної наживи", - розповіла Кахконен.

"Ці групи дуже впливові і пов'язані. У них є доступ до грошей та ресурсів. Завдяки їм вони змогли утримувати дію мораторію майже двадцять років. Одночасно 4,5 млн власників земельних паїв не отримують ті кошти, які б вони могли отримати при справедливій ціні на свої наділи", - констатувала Кахконен.

"Зараз Україна не використовує на 100% свій сільськогосподарський потенціал. На шляху інвестицій у сферу сільського господарства є багато перепон і земельний мораторій серед них — номер один", - зазначила вона.

За словами Кахконен, у Світовому банку прогнозують, що на першому етапі після відкриття ринку землі ціна буде низькою - 1-1,5 тис. доларів за гектар. З часом, коли ринок стане більш зрілим, ціна підвищиться до 3-3,5 тисяч доларів.

Нагадаємо, у Світовому банку підрахували, що близько 6,5 тисячі українців після смерті віддали безкоштовно державі землю.

Читайте інтерв'ю повністю: Сату Кахконен: За такого росту ВВП Україні знадобиться 100 років, щоб наздогнати Польщу

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"