Продажі квартир в новобудовах виросли на 25%

Середа, 10 жовтня 2018, 15:30
 

За підсумками третього кварталу 2018 року продажі житла на первинному ринку виросли майже на 25%.

Про це йдеться в прес-релізі компанії InCo home.

Повідомляється, що за другий квартал в десяти новозбудованих житлових комплексах, в будівництво яких інвестувала компанія, було продано понад 18,5 тисячі квадратних метрів житла, а за липень-вересень ця цифра зросла майже до 25 тисяч квадратних метрів.

У компанії відзначають, що за останні три місяці зросла також кількість квартир куплених за 100% передоплатою, а не в розстрочку.

Так, якщо в другому кварталі 56% квартир були куплені на умовах повної передоплати, то в третьому кварталі цей показник становив вже 71%.

"В основному тут спрацювали маркетингові інструменти - акції від будівельних компаній, також незначно вплинуло зростання продажів через іпотеку. Але говорити сьогодні про значне збільшення покупок через банківське кредитування не доводиться, число таких угод не перевищує 2-4% від загальної кількості продажів"- пояснює Богдан Серотюк, партнер InCo home.

Як і раніше найбільшим попитом користуються одно- і двокімнатні квартири.

"Середня ціна за нашими об'єктами за однокімнатну квартиру в введеному в експлуатацію панельному будинку становить близько 21 тисячі гривень за квадратний метр, а ось на стадії будівництва - від 14 тисяч гривень за метр квадратний", - сказав він.

"Найдорожче коштують метри квадратні в монолітно-каркасних будинках: в введеному експлуатацію будинку 29 тисяч гривень за метр квадратний, а на етапі початку будівництва близько 24 тисяч гривень за метр квадратний", - стверджує партнер InCo home.

Через нестабільність національної валюти, вартість житла в гривневому еквіваленті може вирости.

"Сьогодні ми говоримо потенційним покупцям, що в разі падіння нацвалюти до 30 гривень за долар, забудовники з високою часткою ймовірності переглянуть діючі ціни на квадратний метр. Це стосується і готового житла і тих проектів, які знаходяться на початковому етапі будівництва", - йдеться в прес-релізі.

"Як правило, будівельні компанії при старті продажів дають на ринок обмежену пропозицію кількості квартир на об'єкті, приблизно ця цифра коливається від 50 до 100 квартир. Коли продаж закривається - відбувається перегляд цін", - заявляє Серотюк.

Як повідомлялося, будівельні компанії підвищили ціни на квартири в новобудовах на 5% і планують підвищити ще на 10% до кінця року.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua