"Донецьксталь" виплатить ICU Пасенюка 2 мільярди

Понеділок, 1 жовтня 2018, 19:55
 

Госпсуд Донецької області затвердив мирову угоду, укладену між НАК "ЗНВКІФ "Глорі" в особі компанії "Інвестиційний капітал Україна" і "Донецьксталь" - металургійний завод".

Про це пише Finbalance.

Мирова угода була укладена для врегулювання спору про стягнення 907 млн ​​грн і 9,9 млн євро заборгованості за договором про відкриття непокритих акредитивів 14 червня 2011 року.

Згідно з мировою угодою, ПрАТ "Донецьксталь" - металургійний завод" прийняло на себе зобов'язання повністю погасити зазначену заборгованість протягом одного місяця.

Крім того, 19 вересня Госпсуд Донецької області ухвалив ще одну мирову угоду в рамках іншої судової справи за позовом фонду ICU до "Донецьксталь" - металургійний завод", а також ПАТ "Ясинівський коксохімічний завод", ПАТ "Шахтоуправління "Покровське" про стягнення 499,6 млн грн і 8,6 млн доларів за договором про відкриття кредитної лінії від 7 грудня 2012 року.

І в цьому випадку перший і третій відповідачі зобов'язалися солідарно погасити заборгованість перед позивачем протягом місяця.

Також 19 вересня Госпсуд Донецької області ухвалив дві аналогічні мирові угоди між фондом "Глорі" в особі ICU і ПрАТ "Донецьксталь" - металургійний завод" в рамках судових справ щодо боргів в 2,8 млн євро, 17,3 млн грн і 1,5 млн російських рублів.

Крім того, 5 вересня Госпсуд Донецької області на виконання рішення цього ж суду від 2 травня, яке набрало законної сили 14 серпня, видав накази про стягнення з "Донецьксталь - металургійний завод" (позичальник), "Ясинівський коксохімічний завод" (поручитель) , "Шахтоуправління Покровське" (поручитель) заборгованості (тіло кредиту плюс відсотки) в розмірі 125 млн доларів за згаданим вище договором про відкриття кредитної лінії від 7 грудня 2012 року.

Згідно з судовими матеріалами, кредит був наданий "Сбербанком", який 6 вересня 2017 року переуступив своє право вимоги для ТОВ "ФК "Пріоритет", пов'язаної з оточенням Ріната Ахметова.

Ця фінкомпанія в свою чергу вже через кілька днів переуступила придбане право вимоги для ЗНВКІФ "Глорі" з дисконтом до 88%.

Нагадаємо, в квітні Фонд гарантування продав ЗНВКІФ "Глорі" права вимоги "Дельта Банку" до групи "Донецьксталь" на 1,1 млрд грн з дисконтом 70%.

Як повідомлялося, в серпні група "Метінвест" офіційно оголосила про покупку приблизно за 190 млн доларів до 24,99% акцій кількох українських активів, до складу яких входять кілька підприємств, що займаються видобутком, збагаченням і продажем вугілля.

Як повідомлялося, група "Метінвест" опосередковано увійшла до складу акціонерів ПАТ "Шахтоуправління "Покровське" - найбільшого виробника коксівного вугілля в Україні, яке залишалося останнім активом групи "Донецьксталь" Віктора Нусенкіса.

Венчурний корпоративний фонд "Глорі" під управлінням ICU активно скуповує боргові зобов'язання групи "Донецьксталь". Фонд ICU вже зібрав її мультивалютні зобов'язання на суму понад 7,8 млрд грн (майже 300 млн доларів за поточним курсом з урахуванням відсотків і пені).

Група ICU створена у 2006 році, надає послуги з торгівлі цінними паперами, інвестиційно-банківські послуги, а також здійснює управління активами інститутів спільного інвестування. До її складу входять ТОВ "Інвестиційний капітал Україна", КУА "Інвестиційний капітал Україна", банк "Авангард" і КУА-АПФ "Трійка Діалог Україна".

Співвласником і головою ради директорів групи була екс-голова НБУ Валерія Гонтарева. Після призначення на посаду Гонтарева продала свою частку в ICU, а партнерами групи залишилися Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!