НАБУ: в справі "Трейд Коммодіті" доказів предостатньо

Понеділок, 1 жовтня 2018, 17:33
 

У Національного антикорупційного бюро достатньо доказів у справі про розтрату Міноборони 149 млн гривень при закупівлі палива у компанії "Трейд Коммодіті".

Про це йдеться у повідомленні НАБУ.

Зокрема, у НАБУ спростували оприлюднену стороною захисту інформацію про те, що висновки Держаудитслужби – основний доказ у справі за фактом розтрати 149 млн гривень Міноборони.

"Факт розтрати 149 млн гривень при закупівлі палива для Міноборони підтверджується низкою доказів, серед яких покази свідків (у тому числі службових осіб МОУ), дві експертизи (економічна та товарознавча), матеріали негласних слідчих (розшукових) дій тощо", - заявили в НАБУ.

"Жоден із учасників нарад, на яких нібито приймалось рішення про укладення додаткових угод, під час допитів не підтвердив, що голосував за це", - йдеться у повідомленні.

"Крім того, слідство встановило, що на момент, коли йшлося про укладення додаткових угод з тих підстав, що нібито "Трейд Коммодіті" не могло постачати паливо за "низькими" цінами, частина цього палива фактично вже була у військовій частині на відповідальному зберіганні. Простіше кажучи, чекали на збільшення ціни", - наголосили в прес-службі.

В Бюро також спростували інформацію про те, що висновки Держаудитслужби начебто стали підставою для відкриття справи НАБУ.

"Справа була відкрита за заявою про вчинення кримінального правопорушення у вересні 2016 року, тоді як Держаудитслужба закінчила перевірку лише наприкінці 2016 року – її висновки долучені до матеріалів кримінального провадження", - пояснили в НАБУ.

Неправдою в прес-службі назвали й тезу про те, що Апеляційний суд начебто поставив крапку в доказовій базі НАБУ.

"Це аж ніяк не крапка. НАБУ оскаржить у Касаційному адміністративному суді рішення Київського апеляційного адміністративного суду про визнання протиправними дій Держаудитслужби. Натомість це рішення аж ніяк не означає недопустимість інших доказів, а їх у справі чимало", - йдеться у повідомленні.

Раніше адвокат одного з інвесторів "Трейд Коммодіті", екс-заступник генерального прокурора України Віталій Касько заявив, що суд зруйнував головний доказ у справі "Трейд Коммодіті".

Наприкінці березня у НАБУ заявили про завершення досудового розслідування щодо посадовців Міноборони, яких підозрюють у розкраданні державних коштів у сумі понад 149 млн гривень.

НАБУ почало розслідувати закупівлю палива для потреб Мінооборони у вересні 2016 року.

"Предметом розслідування був не сам по собі тендер із закупівлі палива чи доцільність його проведення, а додаткові угоди, укладені вже після проведення відкритих торгів, оскільки саме через них паливо подорожчало вдвічі", - заявляють у прес-службі.

Слідство вважає, що підстав для саме такого суттєвого подорожчання на той час не було.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua