У Парижі можуть частково заборонити оренду квартир через Airbnb

П'ятниця, 7 вересня 2018, 09:00
 

Член Паризької міської ради, відповідальний за житло, заявив, що запропонує заборонити оренду житла через Airbnb та інші веб-сайти в центрі міста, звинувативши сервіс у витісненні жителів з французької столиці.

Ян Броссат сказав AFP, що він також буде прагнути заборонити купівлю вторинних резиденцій в Парижі, заявивши, що такі заходи необхідні, щоб місто не стало "музеєм під відкритим небом".

"В одній резиденції з кожних чотирьох більше не проживають парижани", - сказав Броссат, який, як очікується, очолить список Комуністичної партії на виборах в Європейський парламент у наступному році.

З близько 60 тисяч квартир, пропонованих у місті, Париж є найбільшим ринком для Airbnb, який, як і інші платформи для спільного використання житла, зазнає зростаючого тиску з боку міст, які стверджують, що сервіс підвищує орендну плату для місцевих жителів.

"Ми хочемо, щоб Париж був містом, яке можуть собі дозволити середні класи, чи ми хочемо, щоб це був майданчик для саудівських або американських мільярдерів?" - сказав він.

Броссат хоче заборонити короткострокову туристичну оренду цілих квартир в першому, другому, третьому і четвертому округах Парижа, де розташовані деякі з найбільш популярних у світі визначних пам'яток, зокрема Собор Нотр-Дам і Лувр.

"Якщо ми нічого не будемо робити, то більше не буде місцевих жителів. Ми будемо жити в музеї під відкритим небом", - додав він.

Броссат сподівається, що заходи будуть включені в закон, спрямований на перегляд законів про нерухомість у Франції, які будуть обговорюватися цієї осені.

Адміністрація мера Парижа Анни Ідальго вже вжила заходів проти Airbnb та інших, вимагаючи від домовласників зареєструватися в мерії, і обмежуючи здачу в оренду квартири до 120 ночей на рік.

Минулого місяця місто повідомило, що з початку 2018 року загальна сума штрафів за нелегальну туристичну оренду квартир в Парижі становила 1 мільйон 380 тисяч євро.

Такі репресії перегукуються з іншими гарячими туристичними напрямками, зокрема Амстердамом, Барселоною і Берліном.

Минулого місяця Airbnb подав в суд на Нью-Йорк після того, як він прийняв закон, що змушує платформи розкривати дані про господарів. Airbnb вважає, що місто лобіює інтереси власників готелів. 

Європейська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!