Запрошуємо на перший за час великої війни Банківський форум

"Євробляхерів" не влаштовують нові ставки розмитнення авто — Мінфін

Четвер, 6 вересня 2018, 12:23
 

Прийнятий Верховною Радою у першому читанні варіант законопроекту про зниження вартості розмитнення автомобілей на європейських номерах не в повній мірі задовольняє власників "євроблях".

Про це заявив заступник міністра фінансів Сергій Верланов в інтерв’ю Економічній правді.

"В цілому Кабмін і Мінфін підтримали цей законопроект, але до нього є певні зауваження. Їх потрібно врахувати при його прийнятті у другому читанні. Прийняття в першому читанні її (Ніни Южаніної - ЕП) законопроекту, до певної міри, зняло напругу. Тепер нам є куди рухатись", - сказав він.

Верланов уточнив, які питання потребують доопрацювання.

Реклама:

"По-перше, для нас принципово вирішити питання охорони довкілля, який стандарт ми беремо — Євро-3, Євро-4 чи Євро-5. Євро-5 не підходить. Фактично — це семирічні автомобілі. Ми маємо відкотитися до певного стандарту, як мінімум, Євро-4. Але дискусія йде і про Євро-3", - розповів заступник міністра фінансів.

"По-друге, ставка. Ми маємо вийти на певний компромісний варіант з комітетом та вже сформованою ініціативною групою "Євросила". Потрібно знайти таке рішення, щоб ці автомобілі були все ж таки розмитнені і введені в легальний обіг", - заявив заступник Маркарової.

Чиновник анонсував продовження переговорів між зацікавленими сторонами.

"За моєю інформацією, запропонований Ніною Южаніною і прийнятий у першому читанні варіант зараз вже не в повній мірі задовольняє активістів. Для того, щоб підготувати законопроект до другого читання, нам потрібен ще один чи декілька раундів переговорів, за результатами яких ми приймемо рішення", - повідомив представник міністерства фінансів.

"На сьогодні ми бачимо, що близько 420 тис "євроблях" пересувається Україною або у митному режимі транзиту або тимчасового ввезення.  З них близько 125 тис знаходяться на митній території України з порушенням терміну. Ось ці автомобілі — під питанням. Їхні власники чекають закону, щоб просто порахувати на калькуляторі, вигідно чи ні розмитнювати в Україні", - заявив Верланов.

Повний текст інтерв’ю читайте за посиланням: Заступник міністра фінансів Сергій Верланов: Час реформ у форматі PowerPoint закінчився

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: