Запрошуємо на перший за час великої війни Банківський форум

НАБУ розслідує передачу трубопроводу оточенню Медведчука — ЗМІ

Четвер, 6 вересня 2018, 11:25
 
Громадське

Суд надав детективам НАБУ доступ до оригіналів матеріалів справи про визнання права власності на частини нафтопродуктопроводів "Самара-Західний напрямок" і "Грозний-Армавір-Трудова".

Про це повідомляє "Судовий репортер" з посиланням на постанову Солом'янського райсуду Києва.

Ці трубопроводи були побудовані за часів Радянського Союзу і знаходилися в загальносоюзній власності.

Після проголошення незалежності трубопроводи загальною довжиною 1433 км повинні були перейти у власність держави Україна на підставі правонаступництва.

Реклама:

Однак посадові особи дочірнього підприємства "ПрикарпатЗахідтранс" Російської акціонерної компанії "Транснафтопродукт" трубопроводи у власність України не передали.

Станом на 1 листопада 1992 року вартість майна була оцінена у 8,18 млн доларів.

Уже в 2011 році Господарський суд Рівненської області задовольнив позов заступника Генерального прокурора і витребував частини нафтопродуктопроводів у російської компанії, визнавши право власності за державою Україна.

Апеляційний і Вищий господарський суд в 2014-2015 роках підтвердили це рішення.

В цілому, розгляд позову і рішення його на користь держави тривало 10 років.

Однак 21 квітня 2015 року Суддя Господарського суду Рівненської області Ярослава Гудзенко за одне засідання за заявою "ПрикарпатЗахідтранс" про перегляд за нововиявленими обставинами рішення скасувала.

На думку НАБУ, судове рішення суду приймалося на підставі доказів, які безумовно не могли бути прийняті судом як нові.

Тому в Бюро підозрюють, що суддя Гудзенко умисно вчинила дії в інтересах "ПрикарпатЗахідтранс" з використанням наданої їй влади та службового становища.

Як зазначає видання "Наші гроші", у 2015 році російський оператор нафтопродуктів "Транснефть" заявила про продаж "ПрикарпатЗахідтранс", зараз власником української фірми вказана швейцарська фірма Industry Trading Company SA німця Анатолія Шефера, який пов'язаний з оточенням Віктора Медведчука.

У свою чергу Міністерство оборони України допомогло запустити нафтопровід в роботу, викупивши звідти старе дизельне пальне щоб власники трубопроводу змогли качати по ньому нове з Росії.

Поставками трубопровідного дизельного пального з Росії також займається компанія, яку пов'язують з оточенням Медведчука.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Слухайте подкаст "Хроніки економіки" на зручній платформі: