Через банківську кризу Україна втратила 40% ВВП - USAID

Четвер, 27 вересня 2018, 20:33

Втрати від банківської кризи 2014–2017 років в Україні оцінюються в 40% валового внутрішнього продукту.

Про це йдеться в дослідженні "Лізингова галузь в Україні: тенденції та рекомендації для зростання", презентація якого відбулася в "Укрінформі".

"Втрати від банківської кризи 2014–2017 року в Україні становили близько 40% ВВП. Кількість банків скоротилася вдвічі", - йдеться у дослідженні.

Крім того, зазначається, що навіть у тих банках, що залишилися працювати на ринку, рівень непрацюючих кредитів сягає більше половини кредитного портфеля, і, наприклад, у Приватбанку він доходить до 80%.

"Багато з тих банків, що залишилися, мають надзвичайно високий рівень непрацюючих кредитів (56% від загальної суми кредитів та понад 80% - у Приватбанку)", - зазначають автори дослідження.

Ці дані USAID наводить як один із низки факторів, що стримують розвиток лізингу в Україні.

"Якщо додати до цього суттєві прогалини в правовій та нормативній базі, проблеми з судовою системою та корупцією, то можна легко зрозуміти, чому ризик у лізинговому бізнесі викликає занепокоєння", - йдеться у презентації.

"Можуть виникати проблеми з вилученням дорогого обладнання (наприклад, створюються перешкоди в доступі на територію, обладнання розукомплековується). В свою чергу це призводить до судових позовів, в яких лізингодавці мають невеликі шанси на перемогу через високу корумпованість судів", - зазначається в дослідженні.

Дослідження було проведене експертами Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору" та є першим детальним аналітичним оглядом ринку лізингових послуг в Україні, де розглядаються основні тренди галузі та визначаються перепони для розвитку індустрії в цілому.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!