Газ, світло і вода для населення Туркменістану стануть платними

Середа, 26 вересня 2018, 10:03

Уряд Туркменістану з 1 січня 2019 року припинить безкоштовно надавати жителям країни електроенергію, газ, воду і сіль.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на туркменське Державне інформаційне агентство.

"Для продовження розвитку вільних ринкових відносин в економіці Туркменістану, а також упорядкування вартості електроенергії, газу, житлово-комунальних послуг для громадян країни, запропоновано з 1 січня 2019 року скасувати безкоштовне надання населенню електроенергії, газу, питної води і харчової солі", - йдеться у постанові президента країни Гурбангули Бердимухамедова.

Водночас Народна рада постановила забезпечувати населення з 1 січня 2019 року електроенергією, газом, водою та сіллю на платній основі за пільговими цінами.

У документі наголошується, що це рішення прийнято "для досягнення стійкого і системного розвитку держави в усіх напрямках, раціонального використання базових ресурсів, а також подальшого вдосконалення соціальних пільг".

Уряду Туркменістану доручено підготувати та подати на розгляд президента нормативно-правові акти, пов'язані з виконанням цієї постанови.

За інформацією туркменських ЗМІ, населенню країни безкоштовно надаються природний газ, вода і електроенергія з 1992 року.

У 2003 році перший президент Туркменістану Сапармурат Ніязов продовжив дію відповідної постанови Народної ради до 2030 року, але тепер народні обранці проголосували за скасування цієї постанови.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!