Польоти дронів в Україні обмежили висотою 120 метрів

Вівторок, 25 вересня 2018, 11:20
 

Державна авіаційна служба переглянула обмеження на польоти дистанційно пілотованих повітряних суден в бік збільшення ваги до 20 кг, дозволеної висоти польотів до 120 метрів, встановивши дальність польотів "в зоні видимості" без обмежень.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

У відповіді на запит юристів фірми "Анте", оприлюдненому Андрієм Гуком на своїй сторінці в Facebook відзначається, що основні зміни в правилах використання БПЛА в повітряному просторі України торкнулися максимальної ваги дрона, призначеного для вільного пілотування: гранична вага встановлена в межах "до 20 кг" (в попередній версії правил - до 2 кг).

"Наскільки нам відомо, Мін'юст саме в такому вигляді зареєстрував правила і незабаром вони будуть опубліковані. Попереду - робота над правилами експлуатації БПЛА", - написав він у коментарях до документу.

Реклама:

Зміни також торкнулися максимальної висоти польотів без попереднього узгодження з контролюючими органами: в новій версії дозволені польоти на висоті 120 м в контрольованому повітряному просторі і 50 м - в повітряному просторі військових і спеціальних зонах (у попередній версії - до 50 м у вільному просторі, повна заборона польотів в спецзоні).

Раніше обмежена в 500 м від пілота максимальна дальність польоту змінена на польоти в межах прямої видимості (VLOS).

У той же час все ще заборонені польоти дронів без попереднього узгодження над скупченнями людей на вільному просторі і над місцями щільної забудови.

У свою чергу, глава Всеукраїнської федерації власників безпілотників Тарас Трояк в Facebook зазначив, що новий варіант правил як і раніше не відповідає потребам користувачів дронів.

"Якщо перекладати на нормальну мову, то польоти заборонені: у будь-якому населеному пункті, де стоїть більше п'яти осіб на вулиці. В будь-якому місті. Над елітними селищами, Конча-Заспою і в інших заборонених зонах. На мітингах і під час масових заходів. Над об'єктами, які визначені спецслужбами як закриті. Тобто, по суті, скрізь, крім поля за містом", - написав він.

Трояк також зазначив, що представникам федерації і власникам дронів не дали можливість ознайомитися з проектом поправок до реєстрації документа в Мінюсті.

Як повідомлялося, в Україні з 1 червня 2018 року набрав чинності Тимчасовий порядок використання повітряного простору. Він торкнувся, зокрема, і порядку використання дронів вагою до 2 кг (часто використовуються ЗМІ для ведення зйомки).

Згідно з діючими правилами, дронам тепер не можна підніматися вище 50 м, літати над дорогами, лініями електропередач, скупченнями людей, держустановами, приватними садибами, а якщо це необхідно, заявку слід подавати не пізніше 10 днів до польоту.

ЗМІ, Мінагропрод і власники дронів розкритикували встановлені регулятором правила.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: