Зубко розповів, як на місцеві бюджети вплинула децентралізація

Субота, 22 вересня 2018, 14:08

Завдяки бюджетній децентралізації власні доходи місцевих бюджетів усіх рівнів зросли в 3,4 рази - з 68,6 млрд грн в 2014 році до 231 млрд грн в 2018 році.

Про це на засіданні Координаційної Ради донорів з питань децентралізації заявив Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, передає Інтерфакс-Україна з посиланням на його прес-службу.

"У 2019 частка місцевих бюджетів у зведеному бюджеті країни має складати 51%. Ми зберігаємо цю тенденцію" - заявив Зубко

"Завдяки бюджетній децентралізації власні доходи місцевих бюджетів усіх рівнів зросли в 3,4 рази - з 68,6 млрд грн в 2014 році до 231 млрд грн в 2018 році. Згідно поданого до парламенту проекту бюджету-2019 доходи місцевих бюджетів наступного року виростуть до 291 млрд гривень", - повідомив віце-прем'єр-міністр.

"Також ми зберегли всі напрямки державної підтримки розвитку громад та регіонального розвитку. З урахуванням всіх консолідованих фінансів ресурс місцевих бюджетів прогнозовано складе близько 652 млрд грн", - розповів Зубко.

Віце-прем'єр-міністр підкреслив, що істотними новаціями місцевих бюджетів на наступний рік стануть надходження ПДФО від доходів за здачу фізичними особами в оренду земельних ділянок або паїв податковим агентом; зарахування 5% рентної плати за видобуток корисних копалин загальнодержавного значення; збереження зарахування 13,44% акцизного податку з пального до місцевих бюджетів тощо.

Раніше в. о. міністра фінансів Оксана Маркарова заявила, що найбільшим викликом для бюджету на 2019 рік є державний борг.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!