Бізнес прогнозує долар по 30

Вівторок, 18 вересня 2018, 14:22
 

Український бізнес закладає на 2019 рік вартість американського долара на рівні 30 гривень.

Про це йдеться в дослідженні прогнозів представників бізнесу на наступний рік, проведеному Європейською бізнес асоціацією.

"При плануванні бюджетів на наступний рік бізнес закладає вартість валюти на рівні 30 грн за 1 долар, тоді як на поточний рік прогнози були на рівні 28 грн за долар", - сказала виконавчий директор ЄБА Анна Дерев'янко.

Понад 61% виконавчих директорів компаній заявили, що не планують масштабних інвестицій на 2019 рік.

У той же час, 75% СЕО очікують позитивного розвитку бізнесу в Україні в наступному році. Так, 42% власників бізнесу очікує на збільшення доходу від розвитку бізнесу в розмірі 10-20%. Прогнози 43% СЕО по прибутковості в валюті становлять до 10%.

17% опитаних прогнозують зростання доходу в бізнесі в гривні більш ніж на 20% і на 10-20% в доларовому еквіваленті.

"Минулого року очікування були більш оптимістичними. Тоді 86% власників сподівалися на позитивні зміни. Зараз ми повертаємося до показників 2017 року", - зазначила Дерев'янко.

За її словами, основними завданнями, визначеними бізнесом для влади на наступний рік є: ефективна боротьба з корупцією, становлення верховенства права, судова реформа і політична стабільність.

На думку опитаних СЕО, важливими факторами для розвитку бізнесу в Україні є також: проведення податкової та митної реформ, прогрес у виконанні Угоди між Україною та Євросоюзом і посилення енергобезпеки та енергоефективності.

"Для поліпшення інвестклімату для бізнесу необхідно: запустити роботу Антикорупційного суду, реформувати судову систему і повернути довіру до неї, відкрити ринок землі, знизити податковий тиск на фонд оплати праці, детінізувати економіку", - йдеться в повідомленні.

У дослідженні "Прогнози бізнесу на 2019 рік" приймало участь 106 топ-менеджерів компаній-членів ЄБА. Опитування містило 10 питань, і проводилося вже третій рік поспіль.

Рекомендуємо почитати: Курсові гойдалки: як отримати вигоду від нестабільної гривні

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!