Фонд держмайна обрав інвестрадника приватизації чотирьох ТЕЦ

Вівторок, 18 вересня 2018, 11:35
Херсонська ТЕЦ
Херсонська ТЕЦ

Компанія "Конкорд Консалтинг" в складі консорціуму Baker McKenzie, "Бюро Маркуса", BDO, Ernst&Young і Kreston GCG перемогла в конкурсі з відбору інвестиційного радника для підготовки до приватизації чотирьох ТЕЦ.

Про це повідомив в.о. голови ФДМ Віталій Трубаров на своїй сторінці у Facebook.

Йдеться про "Херсонську ТЕЦ", "Дніпровську ТЕЦ", "Криворізьку теплоцентраль" та "Сєвєродонецьку теплоелектроцентраль", які будуть виставлені на торги одним пакетом.

За словами Трубарова, "Оріана", "Сумихімпром" і Національна акціонерна компанія "Украгролізинг", які отримали тільки по одній заявці, підуть на повторний конкурс, який відбудеться 23 жовтня.

"Азовмаш", який не отримав жодної заявки від інвестиційних радників до приватизації буде готувати Фонд державного майна", - додав Трубаров.

Він також повідомив, що найближчим часом Фонд оголосить конкурс з відбору інвестрадників для останнього пулу підприємств зі списку великої приватизації на 2018 рік: "Тернопільобленерго", "Запоріжжяобленерго", "Харківобленерго", "Миколаївобленерго", "Хмельницькобленерго", "Турбоатом" і "Запорізький титано-магнієвий комбінат".

Як повідомлялося, перші конкурси з відбору інвестрадників ФДМ оголосив в кінці червня, запропонувавши зацікавленим компаніям допомогти Україні з продажем п'яти компаній.

В результаті сім компаній подалися на конкурс радника приватизації Об'єднаної гірничо-хімічної компанії, шість - "Заводу "Електроважмаш", п'ять - Одеського припортового заводу і стільки ж - "Вугільної компанії "Краснолиманська", три компанії - "Індару" і дві - "Президент готель".

За підсумками проведених 30-31 липня других етапів конкурсів, "Конкорд Консалтинг" в складі консорціуму KPMG, "Бюро Маркуса", Redcliffe Partners став радником приватизації вугільної компанії "Краснолиманська", "Президент-готелю" та "Індару".

Для продажу ОПЗ ФДМ відібрав Pericles Global Advisory, яка перемогла в складі консорціуму з White&Case LLP, Kinstellar, KPMG Ukraine і SARS Сapital.

"Електроважмаш" буде готувати до приватизації "KMPG Україна" у складі консорціуму Baker McKenzie, Henniger Winkelmann Consulting, а ОГХК - "BDO корпоративні фінанси" в складі консорціуму Baker McKenzie, Baker Tilly Ukraine і Asset Expertise.

Як повідомляв раніше Трубаров, до переліку приватизації на 2018 рік увійшли 26 підприємств.

Зокрема, це ПАТ "Центренерго", низка обленерго і теплоелектроцентралей, ПАТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія", вугільна компанія "Краснолиманська", "Азовмаш", "Турбоатом", "Електроважмаш", "Сумихімпром", Одеський припортовий завод, Запорізький титано-магнієвий комбінат, "Украгролізинг", ПАТ "Аграрний фонд" та Державна продовольчо-зернова корпорація.

Очікується, що продаж цих об'єктів принесе державному бюджету 21,3 млрд грн.

Як повідомлялося, держбюджет-2017 передбачав 17,1 млрд грн надходжень від приватизації, проте бюджет отримав лише 3,4 млрд грн.

Основну суму в 3,05 млрд грн Фонд отримав за рахунок продажу в серпні блокпакетів акцій енергокомпаній, які викупила група СКМ Ріната Ахметова, що вже володіє в них контрольним пакетом.

Надходження від приватизації в 2016 році становили 0,19 млрд грн при плані 17,1 млрд грн. Держбюджет 2018 року припускає надходження від приватизації в розмірі 21,3 млрд грн.

Рекомендуємо почитати: Уряд "апгрейднув" приватизацію. 10 головних змін, які варто знати

Також читайте: Андрій Бойцун: Є дуже багато інтересів на держпідприємствах. Вони чинять опір, це нормально

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!