"Економічна правда" запрошує на конференцію "Відбудова України: чому не слід відкладати до перемоги"

На "гелікоптери Авакова" просять ще 600 мільйонів до 2021 року

Понеділок, 17 вересня 2018, 11:10

На підтримку системи авіаційної безпеки протягом 2019-2021 років, яка складатиметься з французьких гелікоптерів Airbus, Міністерство внутрішніх справ просить додатково 600 млн гривень.

Про це йдеться у бюджетному запиті МВС, який оприлюднив проект "Марлін".

"Створення єдиної авіаційної системи безпеки та цивільного захисту дозволить МВС розширити та зміцнити ефективність діяльності, направленої на забезпечення протидії злочинності, забезпечення публічної безпеки і порядку, забезпечення охорони органів державної влади, охорони інтересів суспільства і держави, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, зокрема ліквідація наслідків природних та техногенних катастроф, гасіння пожеж", - так в документі пояснюються щорічні витрати на гелікоптери, починаючи з наступного року. А саме 200 млн гривень на рік.

Але і така сума не межа. У МВС уточнили, що наступного року до запланованих 200 млн гривень, реально потрібно додати ще 539,5 млн гривень витрат.

Реклама:

Цього року 700 млн гривень мали бути залучені на закупівлю французьких гелікоптерів з коштів, конфіскованих у корупціонерів. Ще 200 млн гривень – з бюджету. Однак, як раніше повідомляв проект "Марлін", із запланованих сум у корупціонерів спромоглися конфіскувати лише 0,00004% передбачених на авіа безпеку, або 9 тисяч гривень.

Як відомо уряд знайшов альтернативне джерело оплати  за авіаційну систему безпеки. 29 травня у Парижі між урядами України та Франції було підписано Угоду загальною вартістю 552 млн євро щодо офіційної підтримки у створенні єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту.

За умовами Угоди, французька сторона в два етапи поставить в Україну спочатку 37 вертольотів компанії Airbus, а потім ще 18 вертольотів. З них, 21 гелікоптер – моделі Н225 – гвинтокрили, які мають вантажопідйомність більше 10 тонн.

Міністр Арсен Аваков зазначив, що в бюджеті МВС була закладена сума в мільярд гривень на оновлення вертолітного парку, але французька сторона надала також вигідні фінансові умови, серед яких, кредит по міжурядовій угоді під 1% річних.

Раніше повідомлялося, що майже половина "гелікоптерів Авакова" будуть закуплені вживаними.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: