Запрошуємо на перший за час великої війни Банківський форум

У Мінфіні розповіли деталі рішення щодо "боргу Януковича"

П'ятниця, 14 вересня 2018, 14:10
 

Апеляційний суд Англії скасував рішення щодо порядку спрощеного провадження на користь РФ у справі щодо так званого "російського боргу".

Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

Рішення Апеляційного суду було винесене за результатами слухання апеляції України, що відбулося у Лондоні з 22 по 26 січня 2018 року.

"Скасування попереднього рішення та надання Україні можливості представити свій захист в повному обсязі в суді першої інстанції є визначною перемогою України", - зазначили у міністерстві.

Реклама:

За результатами розгляду Апеляційним судом Англії апеляції України на рішення англійського суду першої інстанції Україна виграла з питання необхідності розгляду аргументів щодо примусу у повному судовому процесі та з питання необхідності постійного зупинення провадження, якби англійський суд дійшов висновку про неможливість розгляду аргументів України щодо примусу.

Однак, Україна програла з питань дієздатності, повноважень, непрямих умов та контрзаходів, а також із питання наявності інших вагомих підстав для повного судового розгляду.

Рішення англійського суду першої інстанції, винесене у порядку спрощеного провадження, скасовано повністю.

"Апеляційний суд одностайно вирішив, що англійський суд повинен провести повний та відкритий судовий розгляд позиції України", - зазначили в міністерстві.

Росія навела усі можливі аргументи задля того, щоб уникнути відповідальності за свої дії. Водночас Апеляційний суд одностайно вирішив, що англійський суд повинен провести повний та відкритий судовий розгляд позиції України.

"Одностайні висновки Апеляційного суду надають Україні можливість представити перед судом свою давно відстоювану позицію про те, що угоди стосовно єврооблігацій на суму 3 мільярди доларів США є нікчемними та не підлягають примусовому виконанню", - зазначила в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова.

"Україна вітає надану можливість у повному обсязі представити та довести свою позицію щодо неправомірності дій Росії. Росія повинна нести відповідальність за свої міжнародно-протиправні діяння, і англійський суд чітко дав зрозуміти, що не ухилятиметься від прийняття рішення з цього питання", - додала вона.

Як зазначається, тепер обидві сторони оскаржать рішення Апеляційного суду до Верховного Суду Великої Британії.

Нагадаємо, Апеляційний суд Англії задовольнив апеляційну скаргу України на вердикт Високого суду Лондона у справі про борг Києва перед Москвою в розмірі 3 мільярда доларів.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: