В справі про торгівлю з Іраком НАБУ вийшло на українські фірми

Четвер, 13 вересня 2018, 16:40
 
Василь Коба

З березня 2016 року група детективів Національного антикорупційного бюро проводить досудове розслідування по факту заволодіння співробітниками державної компанії "Укрспецекспорт" коштів, отриманих від торгівлі з Іраком.  

Про це йдеться в судових матеріалах, повідомляє проект "Марлін".

В листопаді 2014 року між державною компанією "Укрспецекспорт" та компанією з Об`єднаних Арабських Еміратів Paramount General Trading L.L.C  було укладено договір щодо постачання Головному управлінню озброєння і постачання Іраку комплектуючих до військових літаків.

Пізніше з рахунку "Укрспецекспорту" на рахунок Paramount General Trading були перераховані кошти за послуги. У той же час слідством встановлено, що Paramount General Trading будь-яких послуг щодо постачання військової продукції не надавала.

Директор вказаної компанії Сикандер Дуррані у своєму листі зазначив про те, що його компанія жодного відношення до постачання комплектуючих в Ірак не мала, а виконувала лише функцію транзиту грошей.

Як стверджує слідство, посадовими особами "Укрспецекспорту" були використані підконтрольні підприємства на території України "Бікон Енд Бей Шиппінг Сервісіз Ллс Україна" та "АМЛ Групп".

На рахунки останніх були перераховані кошти за "транспортні послуги по перевезенню вантажів а також послуг, пов'язаних з проходженням процедур митного контролю та митного оформлення для Paramount General Trading.

До слова, співзасновниця  "АМЛ Групп" є дружиною директора компанії Paramount General Trading, про що також йдеться в матеріалах суду. Дана фірма існувала протягом двох років, з 2015 по 2017 роки.

Також частина отриманих Paramount General Trading коштів була переказана українським підприємствам "Тореро Груп", "Рибницька ферма "Акватоп", а також деяким фізичним особам. Звідки кошти були перераховані на особисті рахунки службових осіб "Укрспецекспорту" та іншим особам, імена яких не розголошуються.

За версією детективів українські фірми використовували для конвертації грошей в готівку.

У кінці минулого року ця справа привернула увагу міжнародної спільноти. Зокрема у грудні 2017 року про цей кейс писав британський журналіст Аскольд Крушельницький для Foreign Policy.

За даними іноземних медіа, в "Укроборонпромі", до структури якого входить "Укрспецекспорт", здійснювались маніпуляції з контрактом на 39 млн доларів на постачання запчастин для "Антонова" AN-32 Міноборони Іраку.

На додатковий запит проекту "Марлін", у НАБУ повідомили, що розслідування у рамках даного провадження ще триває.

У компанії "Укрспецекспорт" відмовилися від коментарів.

Протягом 2015-2018 років державну компанію "Укрспецекспорт" очолював Павло Букін. В лютому 2018 року Букін став директором всього концерну "Укроборонпром".

За минулий рік Букін як директор "Спецтехноекспорту" задекларував 6,4 мільйонів гривень зарплати.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!