Саудівці придбали великий український агрохолдинг

Середа, 12 вересня 2018, 12:38
 

Mriya Farming PLC і Saudi Agricultural and Livestock Investment Company оголосили про укладання договору купівлі-продажу сільськогосподарських активів групи "Мрія".

Про це повідомляється в офіційному прес-релізі компанії.

В угоду включені всі об'єкти інфраструктури, технічний парк, а також компанії, які володіють правом оренди земельної банку. Сума і умови операції не розголошуються.

Завершення операції стане можливим після отримання дозволу Антимонопольного комітету та виконання інших типових для подібних транзакцій умов.

Після завершення угоди "Мрія" продовжить свою операційну діяльність в Україні спільно з дочірньою компанією SALIC - Continental Farmers Group.

Радниками "Мрії" при підготовці угоди, а також кредиторів в процесі реструктуризації боргу компанії виступили Rothschild&Co у співпраці з ICU, Finpoint як локальних партнерів, а також Hogan Lovells.

"Рішення SALIC придбати агрохолдинг "Мрія" демонструє готовність іноземних інвесторів вкладати гроші в Україну, кардинальні зміни в інвестиційному кліматі і в ставленні інвесторів до ситуації в нашій державі... Це найбільший контракт в сільськогосподарському секторі за весь період незалежності нашої країни", - заявив президент Петро Порошенко.

"Цей контракт не означає купівлю української землі. Це купівля українських активів, підвищення рівня інвестицій в український аграрний комплекс і рівня технологій, які приходять зараз в Україну", - додав він.

"Наша дочірня компанія CFG успішно працює в Україні з 2006 року, обробляючи 45 тис га у Львівській та Тернопільській областях. З огляду на позитивний досвід інвестицій в українську економіку, SALIC UK прийняла рішення про розширення бізнесу і глибоко вивчила український сільськогосподарський ринок у пошуках нових можливостей. Ключовою ідеєю SALIC UK є виявлення, придбання і довгострокова робота з прибутковими і стійкими інвестиціями в агробізнесі", - заявив Халід Алабуді, глава правління SALIC UK.

Повідомляється, що протягом наступних двох років планується інвестувати "значні кошти" в нове обладнання, інфраструктуру, агротехнології та консолідацію земельного банку.

Генеральний директор компанії "Мрія" Саймон Чернявський заявив, що прихід глобального стратегічного інвестора, сфокусованого на сільському господарстві - ідеальний варіант для успішного майбутнього "Мрії".

Mriya Farming PLC - англійська материнська компанія групи "Мрія", однієї з найбільших українських агрокомпаній, обробляє 150 тис га в шести областях Західної України: Тернопільській, Хмельницькій, Чернівецькій, Івано-Франківській, Львівській та Рівненській.

У своєму активі "Мрія" має 4 сучасних елеваторних комплекси загальною потужністю 380 тис тонн, картоплесховище загальною місткістю 52 тис тонн, насіннєвий і крохмальний заводи.

Компанія спеціалізується на вирощуванні пшениці, ріпаку, ячменю, соняшнику, сої, кукурудзи, цукрових буряків, картоплі та інших сільськогосподарських культур.

У серпні 2014 року колишня материнська компанія "Мрії" оголосила дефолт по загальній заборгованості 1,1 млрд дол.

З лютого 2015 кредитори - переважно європейські та американські інвестори - взяли під свій контроль активи "Мрії" і реструктуризували її виробничу діяльність.

21 серпня 2018 року кредитори і менеджмент "Мрії" успішно завершили реструктуризацію боргу і вивели компанію з дефолту.

Continentlal Farmers Group входить до складу груп United Farmers Holding Company. UFHC була створена консорціумом Saudi Agricultural and Livestock Investment, Saudi Grains and Fodder Holding і Almarai Company - компаніями, акціонерами яких виступають або уряд Саудівської Аравії, або члени королівської родини країни.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!