В США закликають Україну позбутися газзбутів Фірташа

Четвер, 30 серпня 2018, 12:43
 

Представники державних органів США закликають українську владу якнайшвидше реформувати ринок постачання газу населенню.

Про це йдеться у листі Комісії з безпеки та співробітництва в Європі на адресу президента Петра Порошенка та прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, який є у розпорядженні Економічної правди.

"Закликаю вас завершити економічні та ринкові реформи, які ви зобов’язалися провести після ухвалення в квітні 2015 року Закону України "Про ринок природного газу". Україна зробила важливі кроки в напрямку реформування економіки, антикорупційної системи та сегментів внутрішнього енергетичного ринку. Однак, незважаючи на ці досягнення, важливі реформи залишаються незавершеними", - йдеться у листі.

На думку Комісії, український ринок постачання газу населенню "досі охоплений систематичною корупцією, джерелом якої є посередники, контрольовані Дмитром Фірташем".

Усунення цих посередників з ринку збільшило б прозорість та підзвітність і наблизило б Україну до вільного ринку, йдеться у зверненні.

"Нагальність цих реформ підсилюється загрозою енергетичній безпеці України та політичній стабільності Європи з боку "Північного потоку - 2". Президент Трамп зробив протидію будівництву "Північного потоку - 2" пріоритетним напрямком. Але Сполучені Штати не можуть цього зробити без активної партнерської підтримки України", - йдеться в заяві.

"Завершивши реформи, Україна зможе залучити більше іноземних інвестицій та зберегти за собою роль держави-транзитера енергоресурсів", - вважають в Комісії.

Комісія з безпеки та співробітництва в Європі, також відома як Гельсінська комісія США, є незалежною владною установою Сполучених Штатів, яка була заснована Конгресом у 1975 році для моніторингу виконання Гельсінських угод та інших зобов’язань в рамках Організації з безпеки і співробітництва в Європі.

До Комісії входять дев’ять членів Палати представників, дев’ять членів Сенату та по одному представнику від Державного департаменту, Міністерства оборони та Міністерства торгівлі.

Головою та співголовою комісії є члени Палати представників та Сенату, які змінюються кожні два роки зі скликанням Конгресу.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!